Tai Dramatiška Istorija

Kodėl Mums
Jūsų Reikia?

Akcija „Maltiečių Velykos“

Trečius metus iš eilės maltiečiai inicijavo akciją „Maltiečių Velykos“. Jau tradicija tampanti maltiečių akcija vėl pasiekė savanorių globojamus pagyvenusius, vienišus ir sunkiai sergančius Lietuvos žmones.

Gausybė šventinių renginių ir apsilankymų senjorų namuose vyko per Šv. Velykas ir Atvelykio laikotarpiu 25-iuose Lietuvos miestuose, kuriuose aktyviai veikia maltiečiai.

Su senute

„Praėjusiais metais pirmą kartą surengėme akciją „Maltiečių Velykos“ ir įsitikinome, kad ji labai reikalinga mūsų globojamiems senoliams, kurie gyvena vieni ir dažnai jaučiasi užmiršti bei niekam nereikalingi, – dalinosi mintimis Maltos ordino pagalbos tarnybos prezidentas Romas Abunevičius. – Sulaukę savanorių, kurie pasveikina su Šv. Velykomis, senukai patiria daug nuostabių emocijų ir džiaugsmo. Daugelis jų prasitarė, kad tokios ypatingos šventės ir nepamirštamų įspūdžių nesulaukia jau daugelį metų – tai buvo pagrindinė priežastis, paskatinusi mus akciją surengti ir šiemet.“

Maltiečių Velykos_002

Maltiečiai  lankė sergančius senukus slaugos ligoninėse ir senelių globos namuose, surengė jiems velykines popietes ir koncertus, įteikė savo pačių padarytas dovanėles. Kauno maltiečiai aplankė senelius Kauno Slaugos ligoninėje, Kartenos maltiečiai – Kartenos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, Zarasų maltiečiai – Zarasų Slaugos ligoninėje ir Zarasų Socialinės globos namuose, Rokiškyje – Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos senelių globos namuose, Kelmėje – Liolių senelių globos namuose ir t.t.

Klaipėdos maltiečiai Atvelykio laikotarpiu (balandžio 30 d.) Klaipėdos miesto centre ant Jono kalnelio surengė didžiulį renginį „Šv. Velykų atgarsiai”, kuriame dalyvavo daugelis Klaipėdos mokymo įstaigų, neįgaliųjų draugijos ir klubai, maltiečių socialiniai partneriai.

Maltiečių Velykos Klaipėdoje

„Nors nemažai senukų mūsų paslaugas – karštą maistą į namus bei savanorišką priežiūrą – gauna nuolat, jie gyvena vieni ir kiekvienas mūsų savanorių apsilankymas senoliams yra svarbus įvykis“, – sakė MOPT generalinis sekretorius E. Bingelis.

Jo teigimu, šiais metais „Maltiečių Velykų“ akcijos metu savo globojamus senukus sveikino ir su šventinėmis dovanomis lankė ne tik beveik visos Lietuvos maltiečių grupės, tačiau ir visų 8–ių šalyje veikiančių maltiečių Vaikų dienos centrų auklėtiniai bei Jaunieji maltiečiai.

Senolius, kurie dėl silpnos sveikatos negalėjo apsilankyti „Senjorų klubų“ organizuojamuose renginiuose, savanoriai su šventėmis sveikino namuose.

Maltiečių Velykos 2014

Maltiečių vaikų dienos centrai Vilniuje, Kaune, Marijampolėje ir kituose miestuose Atvelykio laikotarpiu surengė socialiai remtiniems vaikams spalvingus šventinius renginius „Vaikų Velykėles”, kurių metu  bvuo ridenami kiaušiniai, įteikiamos dovanėlės globojamiems seneliams.