Lietuvos maltiečių kelionė Maltos ordino riterių keliais

2017 m. balandžio 23-30 d. grupė maltiečių iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Ignalinos ir kitų vietovių lankėsi Maltoje ir patyrė daug neišdildomų įspūdžių tikslinėje kelionėje pavadintoje „Maltos ordino riterių keliais“.

Malta-old-town-fortress-city-xlarge

Nors Maltos sala pasaulio žemėlapyje tėra taškelis Viduržemio jūroje, nei plotu, nei gyventojais neprilygstanti net Vilniaus miestui, jos istorija labai turtinga, parodanti, koks svarbus centras Malta buvo nuo priešistorinių laikų ir išliko iki dabar. Priešistorinės šventyklos, kurių gausu Maltoje, tai seniausi žemės pastatai, amžiumi pralenkiantys net Egipto piramides.

Mūsų maltiečiams itin patiko apsilankymas Maltos sostinėje – Valetoje. Tai pirmasis nuo Antikos laikų Europoje miestas, užstatytas rusvais senais įtvirtinimais, atrodantis lyg iš jūros kyšanti tvirtovė, kurios centre – Maltos ordino didžiojo magistro rūmai ir puošni šv. Jono katedra, kurios grindys ištisai nuklotos riterių, kurie pastatė Valetą antkapininėmis plokštėmis. Jie ir kūrė Maltą kaip atskirą šalį.

Malta

Čia pat yra ir tais laikais prabangi požeminė viduramžių ligoninė, kurią įsteigė Riterių ordinas.

Riteriai rūpinosi į Jeruzalę keliavusių piligrimų sveikata ir jiems buvo prestižo reikalas čia saloje įrengti „saviems broliams Riteriams“ tokią ligoninę, kurioje jau tuo metu buvo ir prabanga: kiemeliai pasivaikščiojimui, tualetai.

Kelionės dalyviai aplankė ir kitas nuostabias vietas: Florianą, savotišką Valetos naujamiestį, daugelį nuostabiai išpuoštų bažnyčių (o jų Maltoje iš viso labai daug, net 356). Vienoje iš jų – šv. Pauliaus laivo sudužimo bažnyčioje – mūsų maltiečių grupė su piligrimais iš Lietuvos dalyvavo mišiose, kurias aukojo lietuvos kunigas benediktinas.

Малта-4

Mums visa Malta atrodė kaip muziejus po atviru dangumi, su daugeliu lankytinų vietų. Aplankyta ir antroji pagal dydį Gozo sala. Su savo nepkartojamais vaizdais, šventyklomis ir landšaftu, kuris ne tik primena, bet ir naudojamas žemdirbystėje.

Visi kelionėje dalyvavę maltiečiai liko labai patenkinti tuo ką pamatė, pajautė, buvo nustebinti gidės lietuvės Daivos Griguolienės žiniomis, atsidavimu savo profesijai ir meile maltiečiams. Dėkingi likome ir Jolantai Paraščiakienei, kuri organizavo maltiečiams šią nuostabią kelionę.

Comments on this entry are closed.