Tai Dramatiška Istorija

Kodėl Mums
Jūsų Reikia?

Maltiečiai įteikė diplomus Jauniesiems mokyklų paramedikams

Vakar Jonavos “Neries” pagrindinėje mokykloje vyko diplomų, pažymėjimų ir padėkų įteikimas maltiečių paruoštiems Jonavos mokyklų Jauniesiems paramedikams. Padėkos buvo įteiktos visoms 6 mokykloms, dalyvavusioms projekte, o taip pat Jonavos visuomenės sveikatos biurui, kuris buvo labai aktyvus, palaikydamas šį projektą.

Jonava7

Maltiečių Jaunųjų mokyklos paramedikų rengimo projektas 6 Jonavos mokyklose vyksta jau pusmetį, jame dalyvauja 73 moksleiviai. Pirmame mokymo etape jie buvo mokomi anatomijos ir fiziologijos pagrindų, išklausė Pirmosios pagalbos teorines paskaitas, atliko praktinius mokymus. Pastarieji vyko ypač rimtai, naudojant manekenus, kitas specialias priemones, bintavimus.

Pasak maltiečių Pirmosios pagalbos projekto vadovės A. Podosetnikovos, pagrindinis Jaunųjų mokyklos paramedikų mokymų akcentas yra nukentėjusiojo pradinis gaivinimas ir kraujavimo stabdymas, tinkamas pirmosios pagalbos suteikimas.

IMG_2723

“Mokome vaikus ne tik padėti, tačiau ir nepakenkti nukentėjusiam, – dalinosi mintimis maltiečių Pirmosios pagalbos projekto vadovė. – Jeigu vaikas nukrito nuo laiptų, tai niekam negalima neleisti jo liesti ar vartyti, kad dar daugiau nepakenktume. Būtina stebėti gyvybines funkcijas ir laukti atvažiuojant greitosios. Vaikams taip pat visada pabrėžiame, kad ir ką jie bemokėtų ir kokią pagalbą kitam norėtų suteikti, jų pačių saugumas visada turi būti pirmoje vietoje. Negalima, realiai neįvertinus savo jėgų, pulti į ugnį ar vandenį, kitaip rizikuoti savo gyvybe.”

Jonavos mokyklų moksleiviams buvo įteikti 34 pažymėjimai ir 27 diplomai. Pasak Aleksandos, pažymėjimai buvo įteikti tiems moksleiviams, kurie išklausė Pirmosios pagalbos teorinį kursą, tačiau neišlaikė praktinio Pirmosios pagalbos egzamino. Pažymėjimas reiškia, kad moksleiviai yra laukiami laikyti egzaminą kitais metais.

Jonava18

Diplomai buvo įteikti tiems, kurie išklausė teorinį ir praktinį kursą, o taip pat išlaikė baigiamąjį egzaminą. “Moksleivių žinias vertinome griežtai, nes nuo jų kokybės ir mokėjimo jas panaudoti priklauso žmogaus gyvybė – sakė Aleksandra. – Egzamine buvo teorinių žinių testas, pradinio gaivinimo užduotis, įvairios trauminės situacijos (traumos, nusideginimai, apalpimai). Vaikai išsitraukę bilietą su kokios nors situacijos aprašymu, turėjo įvertinti sužeidimą, parodyti, kaip suteikti pirmą pagalbą. Pradinio gaivinimo suteikimą vertinome ypač griežtai, nes tai įgūdis, kuris reikalingas visur ir visada. “

Gavę diplomus moksleiviai galės būti kvalifikuotais budinčių mokytojų arba sveikatos apsaugos biuro specialistų mokyklose pagalbininkais suteikiant Pirmąją pagalbą pamokų ir sportinių varžybų metu. Tai bus tikrai vertingi pagalbininkai, puikiai mokantus elgtis ir suteikti pagalbą įvairių kritinių situacijų metu.

Jonava22

Nuo kitų mokslo metų pradžios maltiečių Pirmosios pagalbos mokymai Jonavos mokyklose bus tęsiami, renkamos naujos norinčių mokytis grupės. Egzaminą planuojama surengti iki naujų metų, kad antrą mokslo metų pusę apmokyti Jaunieji mokyklų paramedikai jau galėtų panaudoti savo žinias praktiškai.

Maltiečiai planuoja taip pat toliau dirbti ir su jau baigusiais apmokymus. Jiems bus rengiami darbo grupių susitikimai, kuriose bus galima aptarti jau įvykusias situacijas, kuriose reikėjo suteikti Pirmąją pagalbą, jas įvertinti. Taip pat bus modeliuojamos, suvaidinamos įvairios pagalbos teikimo situacijos, išsiaiškinama, ko Jauniesiems mokyklų paramedikams dar reikėtų pasimokyti, ką pasikartoti, bus rengiami papildomi praktiniai užsiėmimai įgūdžių tobulinimui.

Jonava23

Dabar maltiečių Jaunųjų mokyklos paramedikų projektas vyksta 6 Jonavos mokyklose, tačiau pasak Aleksandros, susidomėjusių Jaunųjų mokyklos paramedikų rengimu įvairiose Lietuvos mokyklose yra nemažai, projektą maltiečiai planuoja plėsti į Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Ignalinos mokyklas.

Sekantis projekto etapas – Jaunųjų paramedikų varžybos, kurios vyks Jonavoje kitą savaitę.