Maltiečiai sureagavo pirmieji

Socialiniame tinke Facebook” pasirodžius žinomos verslininkės Dainos Bosas kvietimui padėti daugiavaikei vilniečių šeimai, maltiečiai sureagavo žaibiškai – iš karto buvo susisekta su mama ir nuvežtas didžiulis glėbys taip reikalingos paramos.

Kalbiname Maltos ordino pagalbos tarnybos programų direktorę Rasą Stukienę, kuri „įsuko“ šią šeimos gelbėjimo akciją.

Nuo ko viskas prasidėjo? Kas paskatino reaguoti žaibiškai?

Ryte „Žmonių“ FB paskyroje perskaičiau Dainos Bosas žinią apie šešis vaikus auginančią ir septinto besilaukiančią mamą, kuriai labai reikia pagalbos. Tai nenustebino. Mes, maltiečiai, globojame nemažai daugiavaikių šeimų, žinome jų problemas poreikius, tik pritrūksta informacijos apie jas. Buvo aišku – važiuojam, vežam. Nustebino kitkas – tautiečių komentarai. Vieni smerkė motiną, kad prisigimdo vaikų, kurių negali išlaikyti, kiti visažiniai rašė, kad vaikai tikriausiai nuo skirtinų tėvų ir t. t.  Atsirado net puolančių pačią Dainą Bosas – kodėl pati nepadeda būdama turtinga. Tiesiog kraujas užvirė.

maltieciai pirmieji (1)

Kaip pavyko susiekti su mama? Kaip sureagavo?

Susisiekiau Dainos Bosas nurodytu mamos Anos telefonu. Pakalbėjome, ko labiausiai reikia šeimai. Pasirodo, visko. Gyvena šeima socialiniame būste Šeškinėje, namuose trūksta baldų, užuolaidų, buities reikmenų, o ką jau kalbėti apie kasdienius reikalus – maistą, higienos priemones, žaislus, mokyklines prekes, drabužius. Šių visų daiktų pirmiausia ir vežėme. Ir dar naujų drabužėlių kūdikiams – mama juk laukiasi.

Kaip pasitiko šeima?

Mus pasitiko mama. Vaikai buvo namuose. Pakvietus mokyklinukus lankyti maltiečių vaikų dienos centrą, paaiškėjo, kad jiems per toli, nėra kas po pamokų palydėtų. Su vaikais ir mama sutarėme, kad draugausime ir toliau, jie kreipsis dėl pagalbos, o mes juos aplankysime artimiausiu metu.

Maltiečiai pirmieji

Kokios sulaukėte visuomenės reakcijos?

Sulaukėme skambučių. Žmonės sveikino mūsų operatyvumą – į pagalbos šauksmą maltiečiai sureagavo žaibiškai, atvyko pirmieji, juk mums nereikia nutarimų, pritarimų, įstatymų, jų pataisų ir svarstymų. Beje, jau yra norinčių atvežti keptuvių ir kitų indų mums, kad perduotume daugiavaikei šeimai. Būtinai ją lankysime. Matome ir džiaugiamės, kad FB Dainos Bosas paskyroje formuojasi savotiškas šeimos gelbėtojų klubas, žmonės geranoriški ir dosnūs. Puiku. Rūpinkimės vieni kitais. Ačiū, Daina, už iniciatyvą.

 

 

Comments on this entry are closed.