Tai Dramatiška Istorija

Kodėl Mums
Jūsų Reikia?

„Maltiečių sriuba 2014“

Akcija “Maltiečių sriuba”

“Maltiečių sriuba 2013“

Akcijos „Maltiečių sriuba“ tikslas – atkreipti Lietuvos visuomenės dėmesį į senus, vienišus, sergančius žmones ir pagalbos jiems reikalingumą. Taip pat siekiama skleisti krikščioniškas bendruomenines paramos vienas kitam vertybes, artimo meilę, skatinti savanorystę.

Ši akcija – puiki proga maltiečiams pristatyti Lietuvai savo socialinius projektus ir globojamus žmones, paskatinti remti vargstančiuosius.

2013 metais akcija „Maltiečių sriuba“ buvo rengiama jau 8–tą kartą. Ji buvo surengta net 23 – uose Lietuvos miestuose.

Maltiečių sriuba 2013_001

„Maltiečių sriubos 2013“ renginiai nuvilnijo po visą Lietuvą, įtraukdami daugybę žmonių. Akcijoje aktyviai dalyvavo miestų merai, LR Seimo nariai, maltiečių savanoriai ir rėmėjai.

Maltiečių sriubos 2013“ naujiena – Klaipėdos miesto iniciatyva ne tik padėti maltiečiams rengti akciją, tačiau ir paskirti jiems visus Klaipėdos kalėdinius renginius. Už tai Klaipėdą maltiečiai apdovanojo „Gerosios žvaigždės“ titulu.

Maltiečių sriuba 2013_007

„Džiaugiuosi, kad noras „tiesiog“ Kalėdas, paversti “gerumo Kalėdomis”, labai greitai pritraukė bendraminčių,– kalbėjo Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. – Tikiuosi, kad pavyks sukurti tikrąją Kalėdų dvasią, pagrįstą – atjauta, geraširdiškumu, gebėjimu dalintis. Smagu, kad gerumą savo žmonėms dovanojanti Klaipėda tapo „Gerosios žvaigždės ambasadore“ ir šiuo titulu puošis visus metus“, .

Mero žodžiai pasitvirtino. Kalėdinio laikotarpio metu ( nuo gruodžio 8 d. iki gruodžio 22 d.), Klaipėdoje buvo surengtos net penkios skirtingos šventinės mugės, kuriose buvo aukojama maltiečiams: „Maltiečių sriubos“, Meduolių, Obuolių, Blynų ir Šokolado. Šventiniais savaitgaliais buvo galima įsigyti Kalėdinių skanėstų, kurių kaina – 1 gerumo litas.

Maltiečių sriuba 2013_011

Į Klaipėdos švenčių akcijas įsiliejo miesto mokymo įstaigų bendruomenės. Daug smagių akimirkų miestui padovanojo Lietuvos verslo kolegijos akcijos – vaišinimas karšta arbata bei gruodžio 15-ąją surengtas labdaringas kalėdinių senelių bėgimas – „Gerosios žvaigždės bėgimas – padovanok senjorams Kalėdas“. Dalyvauti jame užsiregistravo 319 bėgikų. Jie bėgo simbolišką 2014 žingsnių distanciją (apie 2 km) senamiesčio gatvėmis.

Bėgikai buvo pasipuošę Kalėdine simbolika, kai kurie apsirengę Seneliais Šalčiais. Bėgime dalyvavo ir keli kūdikiai, kuriems šventinį maratoną padėjo įveikti vežimėlius stumiančios mamos. Renginio organizatoriai informavo, kad jauniausia užregistruota labdaringo bėgimo dalyvė buvo pusantrų metukų mergaitė, o vyriausias bėgikas – 55 metų vyras.

Bėgimas tapo ne tik puikia pramoga klaipėdiečiams, bet ir įgyvendino kilnų tikslą –  surinkti lėšų Klaipėdos maltiečių socialinių projektų vykdymui. Kiekvienas bėgimui užsiregistravęs asmuo galėjo savo nuožiūra paaukoti maltiečiams.Bėgimo varžybų startinį mokestį ir aukas – daugiau kaip 1025 Lt bėgimo organizatoriai atidavė maltiečių socialiniams projektams.

Prie „Gerosios žvaigždės miesto“ renginių prisidėjo ir Klaipėdos licėjaus mokiniai, visą gruodžio mėnesį mokykloje vykdę labdaros paramos projektą „Mes tariame – TAIP gerumui!“. Šios projekto metu maltiečiams buvo paaukota 12 792 Lt 48 ct.

Maltiečių sriuba 2013_020

Kilniai maltiečių misijai klaipėdiečiai iš viso paaukojo 21 502 Lt 54 ct.Simbolinį šios sumos čekį Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas įteikė maltiečiams specialioje ceremonijoje.

Už labdaringas kalėdines iniciatyvas Klaipėdos miestui mero vardu buvo atsiųsta Maltos ordino Didžiojo Magistro Fra Matthew Festing padėka.

Neatsiliko ir kitų miestų merai, aktyviai įsijungę į akciją.

Kaune vykusioje akcijoje  aktyviai dalyvavo Kauno meras Andrius Kupčinskas, LR Seimo narė Marija Čigrėjienė. Pažymėtina, kad Kauno miesto savivaldybė taip pat suteikė ir produktus Kauno Rotušės aikštėje pilstytai maltiečių sriubai (net 1000-iui porcijų).

Maltieciu sriuba Vilniuje

Vilniuje „Maltiečių sriubos 2013“ renginyje dalyvavo ne tik Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, tačiau ir ES literatūrinės premijos laureatė prozininkė ir dramaturgė Laura Sintija Černiauskaitė, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas poetas bei vertėjas Vladas Braziūnas, dailininkas Jonas Varnas, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos direktorė Laimutė Užkuraitienė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Pekino olimpinių žaidynių vicečempionas penkiakovininkas Edvinas Krungolcas bei kiti žinomi žmonės.

„Europos“ centre (prie akcijos vietos) tuo pat metu vyko „Maltiečių sriubai 2013“ skirtas kalėdinis Balio Dvariono muzikos mokyklos auklėtinių koncertas, kurį vedė operos solistė Nomeda Kazlauskaitė-Kazlaus.

Sėkmingai „Maltiečių sriuba 2013“ vyko ir kituose Lietuvos miestuose.  Netgi pirmą kartą dalyvavusieji akcijoje Tauragės ir Šilalės maltiečiai džiaugėsi akcijos sėkme savo miestuose, gausiu dalyviu skaičiumi ir naujai atsivėrusiomis galimybėmis pristatyti savo veiklą.

Maltiečių sriuba 2013_012

Išsiskyrė ir per LRT televizijos transliuotas „Maltiečių sriuba 2013“ koncertas.  Renginys iškart tapo ypatingu vien jau dėl vedėjų gausos – vos per valandą jų išvydome net 13. Nuostabu buvo tai, kad tai buvo įvairiausių kartų atstovai: nuo vyriausio TV laidų vedėjo Algimanto Čekuolio, Zitos Kelmickaitės, iki jaunosios kartos – Jurgitos Jurkutės, Marijaus Žiedo, Eglės Daugėlaitės bei kitų.

Koncerto vedėjai ne tik jį vedė,o tiesiog degė noru surinkti kuo daugiau lėšų seneliams, žibėjo savo išmone, originalumu, noru perteikti žmonėms šios akcijos prasmę. Tai iškart uždegė žiūrovus, kurie gausiai aukojo.

Koncerte seneliams aukoti ragino LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kadenciją  baigęs Prezidentas Valdas Adamkus. Apie Klaipėdos miesto pasiryžimą pateisinti Gerosios žvaigždės titulą, skiriant visus gruodžio mėnesio renginius Klaipėdos maltiečiams, kalbėjo šio miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Prie akcijos prisidėjo ir žymiausi visų kartų Lietuvos atlikėjai: koncertą jau tapusiu maltiečių himnu pradėjo Evelina Sašenko kartu su primarijaus Nerijaus Juškos mažaisiais auklėtiniais, taip pat koncertavo Stasys Povilaitis, Steponas Januška, Vytautas Šiškauskas, Kristina Zmailaitė ir Edmundas, Seilius, Inga Valinskienė, Martynas Kavaliauskas, Mia, projektas „ŠarkA“ ir kiti.

Maltiečių sriuba 2013_013

Kitas „Maltiečių sriubos 2013“ koncerto siurprizas, sukėlęs didžiulį žiūrovų susidomėjimą – garsaus Portugalijos tenoro, Maltos ordino nario Bruno Ribeiro pasirodymas. Jis specialiai dėl jo atvyko į Lietuvą.

Visų šių tarptautinių pastangų dėka akcijos „Maltiečių sriuba 2013“ metu buvo surinkta daugiau kaip 680 000 LT. Tai daug daugiau negu 2012 metais ir leis maltiečiams žymiai padidinti globojamų žmonių skaičių.