Maltiečių VDC Žemaitijoje – telšiškių šeimų vaikai turi naują erdvę

Birželio 2 d. Telšiuose įvyko oficialus maltiečių vaikų dienos centro atidarymas. Tai jau 12-asis maltiečių centras Lietuvoje. Ta proga iš Vilniaus atvyko maltiečių dvasinis vadovas kunigas Vytautas Rapalis ir kartu su prelatu Juozu Šiuriu pašventinęs patalpas palinkėjo vaikams ne tik džiaugtis čia gautu gerumu, bet ir išmokti juo dalintis.

Telsiu VDc_1

Vaikų pasveikinti su dovanomis atvyko Telšių rajono savivaldybės vadovai – meras Petras Kuizinas, administracijos direktorius Saulius Urbonas, tarybos narys Almantas Lukavičius, taip pat Seimo narys Valentinas Bukauskas. Visi jie džiaugėsi maltiečių iniciatyva ir atsiradusia nauja erdve vaikams. Jau mokinių atostogos, tad puiku, kad centrą lankantys vaikai jų nepraleis gatvėje, o galės turėti visavertį laisvalaikį čia, pas maltiečius.

Atidaryme pasirodęs Telšių dramos teatro jaunimo studijos „Savi“ kolektyvas savo kūriniu priminė – mažose vaikų širdelėse gyvena pačios didžiausios dorybės ir gražiausi siekiai. Padėkime jiems ne užgesti, o užaugti.

Telsiu VDC

Atlikėjas Juventas Radzys svečiams ir vaikams dainomis palinkėjo šiltos vasaros džiaugsmų ir visus pralinksmino žemaitiškai atlikta daina.

Kad atsirastų toks maltiečių vaikų dienos centras Telšiuose, daugiausia pastangų įdėjo maltiečių Telšių grupės vadovė Vilija Austienė. Ji pati yra 3 vaikų mama ir puikiai žino, kaip mažiesiems iš sunkumus patiriančių šeimų trūksta pagalbos. Jai ir vaikų dienos centro vadovei Vaidai MOPT vadovai prezidentas Romas Abunevičius ir generalinė sekretorė Dalia Kedavičienė įteikė centro iškabą bei Prezidentės Dalios Grybauskaitės perduotą simbolinę mokyklinę kuprinę. Prezidentės inicijuota socialinė saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“ yra šio centro globėja.

Telsiu VDC_5

Visi svečiai buvo pakvieti parašyti vaikams po palinkėjimą ir prisegti prie Palinkėjimų medžio, taip pat pasodinti augalų lauke paruoštose lysvėse. Tegul jie augdami simbolizuoją vaikų norą stiebtis ir siekti svajonių. O mums belieka padėti toms svajonėms išsipildyti.

Telsiu VDC_8

Centro patalpos didelės, erdvios, šviesios, čia tilps ir mažieji rytiniai lankytojai nuo 3 iki 7 metų, ir vyresnieji – jau mokiniai, kurie ateis į centrą po pamokų. Vietos užteks, tik jaukumo, nors vadovės stengiasi jį sukurti savo rankomis, dar trūksta – labai reikia patalpų remonto. Prie rimtų patalpų atnaujinimo darbų lėšomis žada prisidėti centro rėmėja AB „Žemaitijos pienas“.

 

 

 

Comments on this entry are closed.