Maltos ordino Asociacijų ir Pagalbos tarnybų vadovų susitikimas Paryžiuje

Paryžiuje įvyko Maltos ordino Asociacijų ir pagalbos  tarnybų vadovų metinis susitikimas. Dviejų dienų susitikime buvo aptariamos jų 2016 metų programos siekiant padėti skurstantiems ir pagalbos reikalingiems žmonėms penkiuose kontinentuose.

Susitikime dalyvavo 75 delegatai, jų tarpe 32 valstybių Maltos ordino Hospitaljeriai. Lietuvos maltiečius atstovavo MOPT prezidentas R.Abunevičius, MOPT generalinė sekretorė D.Kedavičienė ir MOPT prezidiumo narys B.Einars.

Susitikimą vedė Maltos ordino Didysis Hospitaljerius princas Dominique de La Rochefoucauld-Montbel.

paris-25-years-meeting

Susitikime buvo daug diskutuojama apie Maltos ordino pagalbą pabėgėliams. Ši problema Artimuosiuose Rytuose dabar ypač aktuali. Libane pabėgėliai iš Sirijos šiuo metu sudaro beveik trečdalį gyventojų. Maltos ordino Libano asociacija, kartu su Malteser International teikia jiems didelę pagalbą – įskaitant prieglaudas, maitinimą, medicininę ir psichologinę pagalbą.

Maltos ordino organizacijų Europoje pagrindinė problėma – atvykusių pabėgėlių integracija. Tokias programas vykdo Austrija, Prancūzija ir Vokietija. Šios integracijos programos suteikia pabėgėliams medicininę pagalbą, organizuoja kalbos kursus, vaikų darželius, padeda susitvarkyti reikiamus dokumentus. Specialios programos Vengrijoje, Rumunijoje, Albanijoje ir Slovakijoje vykdomos ir romų tautybės žmonėms.

Daugelio šalių maltiečiai aktyviai padeda benamiams. Prieglaudos ir karštas maitinimas benamiams yra organizuojamas Belgijoje, Didžiojoje Britanijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje ir Rusijoje.

JAV Maltos ordino nariai daug dėmesio skiria dvasinės veiklos organizavimui kalėjimuose, pagalbai kalinių šeimoms, išėjusių į laisvę kalinių integravimui į visuomenę. Tokias programas JAV Maltos Ordino asociacija vykdo net 36 valstijose.

Comments on this entry are closed.