Tai Dramatiška Istorija

Kodėl Mums
Jūsų Reikia?

Labdaros akcija „Mažoj širdelėj – didelės idėjos“

Maltiečiai kartu su Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“ skelbia kasmetinės labdaros akcijos „Mažoj širdelėj – didelės idėjos“ startą.

Akcija vyks iki rugsėjo 30 d. Prisidėti gali įmonės ir pavieniai asmenys. Mokyklinės priemonės bus renkamos maltiečių biuruose, kreiptis tel. (8 5) 249 7304. Organizacijoms galime atvežti dėžių aukojamoms mokyklinėms priemonėms dėti.

Visada labai laukiame piniginių aukų, jas skirti galima trumpuoju numeriu – 1419 (2 eurai) arba pervesti į MOPT sąskaitą LT29 4010 0424 0397 4431 (paskirtis: vaikams). Pinigai labai reikalingi visus metus veikiantiems vaikų dienos centrams išlaikyti, vaikams pamaitinti.

Kam skirta akcija

Mokslų metų pradžia daugumai Lietuvos šeimų kelia džiaugsmingų rūpesčių – prieš mokyklą reikia aprūpinti vaikus naujomis mokyklinėmis prekėmis, ugdymo priemonėmis ar drabužiais. Bet yra šeimų, kurioms suruošti vaiką į mokyklą – didžiulė problema, nes jų namuose trūksta pinigų net kasdienėms reikmėms.

Į pagalbą tokioms šeimoms skuba maltiečiai ir kasmet rengia mokyklinę akciją „Maža širdelė – didelės idėjos“. Jos metu renkamos lėšos ir mokyklinės prekės socialinės rizikos šeimų vaikams, daugiavaikėms šeimoms, našlaičiams ir neįgaliems vaikams, gyvenantiems specialiuose namuose. Šiuos vaikus maltiečiai globoja visus metus 35 Lietuvos vietovėse. Esame įkūrę 12 vaikų ir jaunimo centrų, kuriuose socialiai remtinų šeimų vaikai po pamokų yra ugdomi ir svarbiausia – maitinami. Čia teikiama psichologinė pagalba, konsultuojami jų tėvai.

Mokyklinių prekių rinkimo akcijos organizatorei Rasai Stukienei nuolat tenka bendrauti su šių maltiečių vaikų dienos ir jaunimo centrų darbuotojomis, jos visos teigia, kad centrus lankantiems skurstančių šeimų vaikams, be mokymosi priemonių, labiausiai trūksta paprasto kasdienio maisto. Kad ir kaip būtų graudu, daugelis pas maltiečius ateina tiesiog pavalgyti.

www_FBgalva_851x315

Kaip vyksta akcija

Pavieniai asmenys ir organizacijos aukoja įvairias mokyklines priemones – sąsiuvinius, piešimo reikmenis, sporto prekes, drabužius, kuprines ir kt. Mums, organizatoriams labai svarbu surinkti lėšų vaikų dienos centrų išlaikymui, maitinimui ir ugdymo reikmėms.

Mokyklinės priemonės renkamos mūsų biuruose, kreiptis tel. (8 5) 249 7304. Akcija susidomėjusioms organizacijoms galime atvežti dėžių aukojamoms mokyklinėms priemonėms dėti.

Maltiečiai, kartu su kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis ir kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriais rugpjūčio 30 d., 12 val., visus kviečia atvykti į S. Daukanto aikštę ir padovanoti kanceliarinių prekių į mokyklą besiruošiantiems vaikams ar paaukoti dienos centrams. Galima atnešti ne tik sąsiuvinių, rašymo, piešimo priemonių, pieštukinių, bet ir jau naudotų, tačiau vis dar kokybiškų kuprinių, knygų.

2015 ,metais akcijoje „Ir maža širdelė turi didelių idėjų“ iš viso dalyvavo 30 verslo įmonių ir 15 valstybinių institucijų. Prisidėjo tokios įmonės kaip „Alma Litera“, „SEB draudimas“, įmonių grupė „KG Group“, „Girteka logistics“, „Senukai“, „Northway medicinos centras“, „Lietuvos draudimas“, „Provident finansai“, „Telemarketing professionals“, dr. Bronislovo Lubio labdaros fondas bei daugelis kitų.  Akcijos metu iš viso buvo paaukota beveik 6 tūkst. eurų, o daiktų surinkta už beveik 5 tūkst. eurų.

Suaukotos lėšos bei kanceliarinės priemonės buvo išdalintos 30 šalies miestų gyvenantiems 1423 maltiečių globojamiems vaikams, iš kurių 520 yra neįgalūs ar turintys specialių poreikių. Dalis lėšų bus skirta ir MOPT Vaikų dienos centrų auklėtinių maitinimui – dauguma vaikų į dienos centrą ateina dėl ten gaunamo maisto, kuris dažnai būna vienintelis jų šiltas maistas per visą dieną.

Gerieji Lietuvos žmones, kviečiame kartu susitelkti, kad skurdžiai gyvenantys vaikai į mokyklas skubėtų sotūs ir pilnomis kuprinėmis – išleiskime ir pasitikime juos kaip savuosius.