Tai Dramatiška Istorija

Kodėl Mums
Jūsų Reikia?

Metai po žemės drebėjimo Nepale: maltiečiai padėjo daugiau kaip 92 000 nepaliečių pradėti naują gyvenimą

Prieš metus, 2015 metų balandžio 25 dieną, Nepalą sudrebino didžiulis žemės drebėjimas. Jis nusinešė 8 699 žmonių gyvybes, buvo sužeisti daugiau kaip 22 000. Apie 2, 8 mln. nepaliečių pasiliko be pastogės.

„Nepalas yra skurdžiausia šalis Pietų Azijoje. Žmonės, ypač šalies kalnų regionuose, kuriuose beveik 95 % namų yra sugriauti, turi labai mažai arba visai neturi pinigų pradėti gyvenimą iš naujo. Jie iki šiol gyvena palapinėse arba laikinuose būstuose baisiomis buitinėmis sąlygomis“, – sako Maltos ordino pasaulinės skubios pagalbos tarnybos „Malteser International“ koordinatorius Nepale Arno Coerver.

Nepalui prireiks dar mažiausiai keleto metų intensyvios pagalbos, kad galėtų visiškai atsigauti. Siekdami padėti, maltiečiai numatė didelę infrastruktūros atstatymo programą, kurią sieks įgyvendinti per sekančius tris metus. Jos tikslas – atstatyti sugiautus pastatus, užtikrinti sveiko, švaraus vandens tiekimą, įgyvendinti visą eilę profilaktinių priemonių, kurios padėtų apsisaugoti nuo panašių nelaimių ateityje.

„Malteser International“ dirba šiaurėje ir rytuose nuo Nepalo sostinės Katmandu – Sindhupalchok, Kavre ir Nuvakot srityse. Šiose nutolusiose ir izoliuotose srityse planuojama įrengti tris sveikatos apsaugos padalinius.

208_150527_ja_013064

Vienas iš svarbių numatomų įgyvendinti darbų – pastatyti mūrinį pastatą dabar palapinėse įsikūrusiam Bazinės sveikatos padaliniui (Basic Health Unit) Lamosanghu mieste, esančiame netoli Kinijos sienos. Šį padalinį maltiečiai įkūrė bendradarbiaudami su Katmandu universiteto mokomaja ligonine Dhulikhel mieste.

„ Nuo žemės drebėjimo pradžios BHU suteikė pagalbą apie 9 000 ligonių. Tai buvo neįkainojama pagalba vietos bendruomenei “, – pasakoja Arno Coerver. – „ Tuoj pat po žemės drebėjimo šis centras suteikdavo medicininę pagalbą nukentėjusiems nuo žemės drebėjimo sužeidimus ir jų sukeltas komplikacijas gydyti. Tokie pacientai pas mus kreipiasi iki šiol.”

Pasak Arno Coerver, psichologinės traumos ir psichiniai susirgimai, kuriuos sukėlė žemės drebėjimas yra vienos iš pačių rimčiausių ir sudėtingiausių ligų

„ Kaip taisyklė, apie 30–50 procentų žmonių žemės drebėjimo metu gauna sunkią psichologinę traumą, – sako „ Malteser International“ atstovas Nepale. – „ Šiuo metu turimais oficialiais duomenimis, psichologinę pagalbą Nepale gauna mažiau negu trečdalis nuo jos kenčiančiųjų.“

076_150524_ja_007846

Kartu su savo vietiniais partneriais RSDC ir Katmandu universitetu, „ Malteser International “ teikia ir kitokią pagalbą nukentėjusiesiems. Jie padėjo daugiau negu 92 000 žmonių pradėti naują gyvenimą po žemės drebėjimo.

Daugiau kaip 70 000 nepaliečių gavo pagalbos reikmenų, įskaitant maistą, higienos priemones ir čiužinius, o taip pat ir suteikta būtina pagalba išgyventi žiemą – šilti žieminiai drabužiai, krosnelės ir apšildymo medžiagos.

Beveik 12 000 žmonių galėjo pastatyti laikinas pašiūres panaudodami statybines medžiagas, kurias atgabeno maltiečiai. „ Malteser International“ taip pat pastatė surenkamų namų, kuriuose apsigyveno apie 800 žmonių. Tai tie, kurie negalėjo patys pasistatyti savo namų – senukai ir ligoniai.

„ Malteser International“ dirba Nepale nuo 2012 metų. Maltiečių pagalbos projektus Nepale parėmė Vokietijos užsienio reikalų ministerija, Austrijos humanitarinės pagalbos koalicija „ Nachbar in Not“, o taip pat daugybė privačių rėmėjų.

197_150527_ja_012922

Lietuvoje paskelbtos aukų rinkimo kampanijos metu Nepalui buvo surinkta daugiau kaip 1300 €. Pinigai buvo panaudoti skubiai pagalbai nukentėjusiesiems.

Lietuvos maltiečiai nutarė pratęsti aukų rinkimą nukentėjusiam Nepalui. Galintys paaukoti prašome paspausti mūsų svetainės viršuje esantį mygtuką “Aukoti” ir aukojimo paskirties langelyje įrašyti “Nepalas”.