Naujas maltiečių vaikų dienos centras Vyžuonuose

Maltiečiai gali pasidžiaugti augančia vaikų dienos centrų bendruomene – sausio 31 d. duris atvėrė Utenos maltiečių vaikų dienos centras Vyžuonuose. Tai jau antras naujas centras per pirmą šių metų mėnesį ir keturioliktas iš viso.

Vyžuonų vaikų dienos centras įsikūrė vietos mokykloje Utenos maltiečių iniciatyva, jo veiklą padės užtikrinti „Lietuvos energijos” paramos fondas, kurio tikslas – teikti paramą projektams, kurie atitinka „Lietuvos energijos” įmonių grupės socialinės atsakomybės kryptis, strategiją ir puoselėjamas vertybes, kuria vertę visuomenei ir Lietuvai. „Mums svarbu, kad pasiektais rezultatais galime pasidalinti su visuomene ir prisidėti prie tokių reikalingų projektų įgyvendinimo kaip šis. Tai yra pavyzdys, kad dideli ir svarbūs darbai prasideda nuo neabejingumo,“ – centro atidarymo renginyje kalbėjo „Lietuvos energijos“ valdybos narė Ilona Daugėlaitė.

Centro atidarymo idėją palaiko ir Prezidentės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“, Prezidentės patarėja Ona Marija Vyšniauskaitė atvyko pasveikinti vyžuoniškių ir pasidžiaugti realiai vykdoma pagalba vaikams: „Vaikų dienos centrai – tai užuovėja nuo abejingumo, smurto, dykaduoniavimo. Jie ne tik suteikia galimybę vaikams įsitraukti į veiklas, edukacijas, pažintinius užsiėmimus pasibaigus mokyklos laikui, tačiau ir kuria dėmesingą bei rūpestingą aplinką. Todėl LR Prezidentės socialinio saugumo kampanijoje „Už saugią Lietuvą“ vaikų dienos centrų steigimas yra ypatingai svarbus.”

Taip pat atidarymo iškilmėse dalyvavo Seimo narys Edmundas Pupinis, Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Slapšinskas, Vyžuonų seniūnas ir bendruomenės pirmininkė, Marijampolės maltiečių vaikų dienos centro darbuotojai.

Utenos maltiečių Vyžuonų vaikų dienos centrą šiuo metu galės lankyti penkiolika 1-9 klasių moksleivių, bet jau dabar aišku, kad norinčiųjų yra gerokai daugiau nei centras gali priimti. Tai rodo, kad maltiečiai, padedami rėmėjų, laiku ir reikiamoje vietoje nusprendė teikti pagalbą. Vaikai iš socialinės rizikos ir nepasiturinčių šeimų čia renkasi noriai, nes randa užuovėją po pamokų, įdomios veiklos, gali su priežiūra paruošti pamokas ir, žinoma, pavalgyti. Juk ne visų jų namuose laukia šilti pietūs. Beje, tėvai irgi džiaugiasi vaikų užimtumu ir saugia laisvalaikio erdve, už kurią nereikia mokėti. Retai šeimai užtenka lėšų vaikų būreliams ir pomėgiams, o čia po pamokų viskas vietoje ir su priežiūra.

Iš viso Maltos ordino pagalbos tarnyba Lietuvoje yra įsteigusi 14 vaikų dienos centrų būtent tuose Lietuvos rajonuose, kuriuose jų poreikis didžiausias. „Prieš įkurdami tokį centrą maltiečiai atsižvelgia, kuriame regione yra daugiau socialinės rizikos šeimų, didesnis nedarbo lygis ar sudėtinga ekonominė situacija,“ – sako Maltos ordino pagalbos tarnybos generalinė sekretorė Dalia Kedavičienė. Ji įsitikinusi, kad tokiuose maltiečių centruose sprendžiamos ne tik vaikų užimtumo problemos, jos daug gilesnės – tai patyčių ir žalingų įpročių prevencija, teisingų vertybinių nuostatų skiepijimas ir laisvos vaikų saviraiškos ugdymas.

Comments on this entry are closed.