Neįgalaus jaunimo stovykla keičia žmonių gyvenimus

Maltos ordinas jau 35 metus rengia tarptautinę vasaros stovyklą neįgaliam jaunimui. Šiemet rugpjūčio 11–18 dienomis ji vyks Didžiojoje Britanijoje, Altone, Hamšyro grafystėje. Laukiama svečių iš daugiau kaip 25 šalių – atvyks 500 neįgalių jaunų žmonių ir savanorių.

Buvusių stovyklų dalyviai iš kelionės grįžta kitokie

Iš Lietuvos į „Malta Camp 2018“ vyksta 5 neįgalieji ir 5 padėjėjai savanoriai, o visai mūsų šalies delegacijai šiemet pirmus metus vadovauja maltietis savanoris Darius.

Dauguma jaunuolių dėl savo negalios daug metų neišeina iš namų, juos kankina sunki depresija, viskam trūksta ryžto, motyvacijos. Pamatę, kaip stovykloje panašaus likimo jaunimas džiaugiasi gyvenimu, siekia tikslo, neįgalieji atsigauna, susigrąžina pasitikėjimą, kartais net patys motyvuoja negalią turinčius jaunus žmones nepalūžti, neužsidaryti.

Tačiau tokios stovyklos keičia ne tik neįgaliųjų gyvenimus. Jos svarbios ir savanoriams, kurie vyksta kaip pagalbininkai. Apie tokius žmones daug nekalbama, bet būtent nuo jų priklauso, kaip jausis pirmą kartą į kelionę išsiruošęs neįgalus jaunuolis, kaip jam seksis bendrauti su kitų šalių atstovais – juk gąsdina kalbos barjeras, kultūriniai skirtumai, neįprastas fizinis krūvis. Visos šios ir daugelis kitų problemų gula ant savanorių pečių, kurie į stovyklą vyksta savo lėšomis ir savo atostogų metu.

Mūsų pagalba gali suteikti daugiau pasitikėjimo ir vilties

Visi stovyklos dalyviai tvirtina, kad aplankyti kitas šalis, pasisvečiuoti ar net pasimokyti būtų puiku, bet gyventi nori savo gimtinėje. Tik Lietuvoje jie tikisi lankstesnio požiūrio į žmones su negalia, didesnio prieinamumo visomis prasmėmis, o patys sau linki siekti palankesnių gyvenimo sąlygų ir naujų iššūkių.

Padėkime jauniems neįgaliems žmonėms nors kartą gyvenime savaitei išvykti į tarptautinę stovyklą, pabendrauti su likimo draugais užsieniečiais, patirti naujų galimybių. Pagaliau tiesiog atgauti pasitikėjimą, atsikratyti slogių minčių. Tegul tai bus šviežias impulsas, įkvėpimas nepalūžti.

Prisidėkime auka prie jų kelionės, paskatinkime juos siekti ir nugalėti.

Paaukoti galite mūsų svetainėje arba “aukok.lt” portale čia

Comments on this entry are closed.