Tai Dramatiška Istorija

Kodėl Mums
Jūsų Reikia?

Projektas „Savanorystė – pirmas žingsnis sėkmingos karjeros link”

2013 metais maltiečiai kartu su kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis prisijungė prie projekto „Savanorystė – pirmas žingsnis sėkmingos karjeros link”,  kurį įgyvendino Lietuvos verslo darbdavių konfederacija.

Projekto tikslas – plėtoti neformaliojo švietimo paslaugų pasiūlą ir prieinamumą tarp nedirbančio jaunimo, didinti užimtumo ir socializacijos formų įvairovę, įtraukiant jaunimą į aktyvią darbo rinką.

Savanoriai_005

Projektas kvietė nedirbančius ir nesimokančius jaunuolius nuo 16 iki 29 metų tapti maltiečių savanoriais. Taip buvo siekiama padėti jiems atrasti savo kelią bei lengviau rasti darbą. Savanorystė juk ne tik netrukdo ieškoti darbo ar studijų krypties, bet atvirkščiai – gyvenimo kelio paieškos metu padeda išlikti aktyviais, tobulėjančiais žmonėmis, taip atliekant visuomenei naudingą darbą.

Projekte dalyvaujančiam savanoriui buvo surengta apie 200 valandų savanoriškos veiklos praktika, po kurios kiekvienas dalyvavo 3 dienų trukmės mokymuose savo gebėjimų pažinimo ir karjeros planavimo temomis, bei gavo įgytą patirtį patvirtinantį sertifikatą.

Savanoriai_006

Pasirinkę savanorystę pas maltiečius, jaunuoliai galėjo dalyvauti tiek MOPT socialinėse pagalbos veiklose (pagalba seneliams, neįgaliesiems ir kt.), tiek ir prisidėti prie renginių, labdaros akcijų organizavimo, rėmėjų paieškos ir administracinio darbo maltiečių biuruose visoje Lietuvoje.

„Projektas buvo vykdomas Alytuje, Kaune, Kelmėje, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Tauragėje ir Vilniuje, – sako projekto vadovas Vytas Kim. – Iš viso projekte dalyvavo 35 savanoriai. Jie puikiai prisidėjo prie maltiečių veiklos, o mes savo ruožtu padėjome jiems lavinti įgūdžius, kurie bus jiems labai naudingi gyvenime.”