Respublikinės maltiečių jaunųjų mokyklos paramedikų varžybos

Birželio 8–10 dienomis Varėnos rajone, Burokaraistėlės kaime esančioje stovyklavietėje „Dzūkijos šilas”, jau antrus metus maltiečiai organizavo ir vykdė respublikines jaunųjų mokyklos paramedikų varžybas.

Čia varžėsi 10 geriausių mokinių komandų iš įvairių Lietuvos miestų. Jos turėjo parodyti teorines žinias, gebėjimą dirbti kartu ir palaikyti vienas kitą. Suvaidintomis situacijomis buvo tikrinama jaunųjų paramedikų reakcija, greitis, kritinis mąstymas, teikiamos pirmosios pagalbos kokybė. Jiems teko įveikti kliūčių ruožą, kuris patikrino komandinio darbo įgūdžius.

Pirmą stovyklavietės dieną, kad geriau susipažintų, visoms komandoms reikėjo prisistatyti ir ne bet kaip – į prisistatymą kūrybiškai įpinti maltiečių istoriją. Kitą dieną jau prasidėjo budėjimai, tad ji buvo pilna jaudulio ir susikaupimo. Kiekviena komanda kaip paramedikų brigada gavo iškvietimus į įvykį, o ten vertintojai griežtai stebėjo brigados bendravimą su nukentėjusiuoju, pirmosios pagalbos įgūdžius.

Neįprastas iššūkis komandoms buvo kliūčių ruožas, pilnas netikėtumų ir ugdantis pagalbą vienas kitam. Vakare prie laužo jaunimas šoko, dainavo, grojo gitara. Kiekvieną dieną komandos kartu su lydinčiais mokytojais ir sveikatos priežiūros specialistais šokdavo rytinės mankštos metu – „Meneaito“ , o vakare – „Lietaus“ šokius.

Be to, visi dalyviai buvo supažindinti su priešgaisrine sauga: kaip saugiai užgesinti degantį puodą ant viryklės, užsidegusius riebalus keptuvėje, kaip buityje greitai ir paprastai užgesinti gaisro židinį. Šiuos mokymus ir kliūčių ruožą organizavo maltiečių draugai Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjunga.

Stovyklos pabaigoje buvo išrinktos geriausios 2018 m. jaunųjų mokyklos paramedikų komandos. Nugalėtojais tapo:
I vieta – Kauno ,,Santaros“ gimnazijos komanda, jai atiteko pereinamoji jaunųjų mokyklos paramedikų taurė
II vieta – Klaipėdos komanda ,,Vakarų banga“
III vieta – Ignalinos komanda ,,Susimaišė kraujospūdis“

Sveikiname ir tikimės, kad patirtos nuotaikos ir įgytos žinios bus puikus atostogų startas. Visiems saugios vasaros!

Comments on this entry are closed.