Tai Dramatiška Istorija

Kodėl Mums
Jūsų Reikia?

Tauragėje pradėjo darbą naujas maltiečių vaikų dienos centras

Tauragėje maltiečiai įkūrė naują vaikų dienos centrą.  Nuo balandžio mėnesio jį lanko 15 vaikų. Centras įsikūręs netradiciškai įrengtoje patalpoje, kurią maltiečiams išnuomoja Tauragės ,,Aušros“ pagrindinė mokykla (Aerodromo g. 6). Taip pat centro vaikai ugdomi ir kitose Tauragės įvairios paskirties viešosiose erdvėse.

Tauragės VDC (DM)2

Pasak Tauragės maltiečių grupės vadovės Linos Oželytės, Tauragės rajonas yra vienas iš depresinių Lietuvos rajonų. Rajonas, anksčiau turėjęs išvystytą pramonę, šiandien tuo pasigirti negali. Daug žmonių, netekę darbo, emigruoja, nemažai vaikų paliekami senelių globoje. Rajono priklausymas pasienio zonai taip pat turi neigiamą įtaką (kontrabanda, nelegali veikla ir visos kitos iš to išplaukiančios neigiamos pasėkmės).

2015 m. gruodžio mėnesį Tauragės rajone registruota 215 socialinės rizikos šeimų, jose auga 392 vaikai. Socialinės rizikos šeimų skaičius palaipsniui mažėja, tačiau problema išlieka aktuali.

Tauragės VDC (DM)1

Vaikai iš tokių šeimų ar iš šeimų, kurios patiria nepriteklių, dažnai neturi galimybės būti ugdomi neformaliojo ugdymo įstaigose, trūksta dėmesio jų socialinių įgūdžių formavimui. Rajone daugėja vaikų, kurie sunkiai socializuojasi arba turi elgesio problemų (hiperaktyvūs), nepriklausomai nuo to, kokioje šeimoje jie auga.

Dažniausiai reikalinga kompleksinė pagalba ir vaikui, ir jo šeimai. Tauragės maltiečių įsteigtas VDC yra skirtas visų šių grupių vaikams ir jų tėvams.

Įskaitant naująjį Tauragės maltiečių Vaikų dienos centrą, šiuo metu maltiečiai Lietuvoje jau turi 11 Vaikų dienos centrų ir Jaunimo centrą Aukštadvaryje.