„Už saugią Lietuvą“ vaikams padovanojo vasarą

Maltiečių VDC lankantys vaikai birželio 23–liepos 2 dienomis vasarojo stovykloje „Raganė“ prie Palangos. Iš viso prie jūros ilsėjosi 20 vaikų iš Kelmės, Telšių, Šiaulių ir Viekšnių – dauguma jų į stovyklą išvyko pirmą kartą. Beje, vaikų tėvams tai nieko nekainavo. Tokią galimybę maltiečių VDC vaikams suteikė Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ iniciatyva „Padovanok vaikui vasarą“.

P_20170623_125254_vHDR_Auto

 

Stovykloje vaikai dalyvavo sporto varžybose, ugdymo estafetėse, linksminosi. Vasara šiemet vėsi, gal neteko stovyklautojams daug maudytis ir kaitintis saulėje, bet nuotykių ir pramogų tikrai netrūko. Visi džiaugėsi draugiškais ir išmaniais vadovais, gardžiu sveiku maistu ir, žinoma, diskotekomis. Kokia stovykla be jų! Vaikai sustiprėjo, įgavo pasitikėjimo, pasisėmė įspūdžių ir susirado naujų draugų.

Štai keletas Telšių VDC auklėtinių atsiliepimų apie stovyklą:

„Stovykloje buvau pirmą kartą. Mano vadovai patys puikiausi. Susipažinau su daug naujų draugų, jie labai skirtingi – vieni šmaikštūs, kiti rimti, bet visi geri. Norėčiau ir kitais metais į stovyklą, nes niekas čia nebūna vienišas.“ (Ugnė, 10 m.)

 

IMG_20170702_135952

„Patiko, kad ėjome prie jūros maudytis. Patiko diskotekos. Paskutinį rytą, kai vyko atsisveikinimas, man nupaišė didelius ūsus, barzdą, antakius, su dantų pasta išpiešė lūpas, į batus pridėjo sviesto. Buvo juokinga. Jau laukiu kitų metų stovyklos.“ (Kevinas 10 m.)

„Man patiko vadovai, susiradau naujų draugų. Kiekviena diena su naujais nuotykiais. Labai džiaugiuosi, kad galėjau būti šioje stovykloje, ją atsiminsiu visą savo gyvenimą.“ (Gustė 11 m.)

DSC_1798

 

Šiauliečiai vaikai irgi džiaugiasi stovykla ir dalijasi įspūdžiais. Gabijai labiausiai įsiminė diskotekos, vakaronės, kurių metu visi atsiskleisdavo, parodydavo savo sugebėjimus, talentus, kurdavo šokius ir pasirodymus. O štai žygių metu užduotis teko vykdyti dviese su draugu – tai išmokė atsakomybės, padėjo pažinti kitus. Įsiminė ir mankšta – po jos vaikai žvalūs būdavo visą dieną. Lauryna, irgi iš Šiaulių, sako, kad stovykla nuostabi, tad liūdniausia buvo atsisveikinti su vadovais ir naujais draugais, nes taip nesinorėjo skirtis ir išvažiuoti.

 

DSC_1803

Mantvydui iš to pačio VDC labiausiai įsiminė stovyklos krikštynos. „Mus aplaistė vandeniu, apipylė miltais, ėjome pro barsukų nugriaužtą taką. Pasibaigus krikštynoms maudėmės jūroje. Ir dar aš išmokau sveikai maitintis, nevalgyti saldumynų, sportuoti. Man viskas patiko.“

Išvažiuodami vaikai dėkojo už Prezidentės iniciatyvą, už vasaros nuotykius. Viekšnių VDC auklėtiniai padėką ir įspūdžius įamžino savo piešiniuose. Va čia tai atostogos – net lietus nesutrukdė džiaugtis padovanota vasara.

Comments on this entry are closed.