Tai Dramatiška Istorija

Kodėl Mums
Jūsų Reikia?

MOPT Senjorų klubai

Maltiečiai ne tik globoja senukus, kurie sunkiai serga, yra vieniši ir kenčia nepriteklių, tačiau padeda ir tiems senjorams, kurie dar gali judėti ir nori bendrauti. Kaip tik šiam tikslui ir yra įkurti maltiečių Senjorų klubai Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune ir Kaišiadoryse.

“Vilniuje yra nemažai senjorų, kurie jaučiasi vieniši, jaučiasi socialiai izoliuoti, jiems trūksta veiklos, – pasakoja Dalia, viena iš Vilniaus maltiečių Senjorų klubo iniciatorių. – Vieni nori bendrauti, išsikalbėti, kiti – patirti kažkokių įspūdžių, pasidalinti savo patirtimi, prisiminimais, arba tiesiog pabūti tarp to paties amžiaus žmonių, o taip pat – ir  pabendrauti su jaunesniais savanoriais. Nors tarp kai kurių savanorių ir senjorų yra net 50 metų skirtumas, tačiau, manau, kad bendravimo patirtis, kylanti iš amžiaus skirtumo, yra abipusiai naudinga.”

Pasak Dalios, Vilniaus maltiečių Senjorų klube organizuojami smagūs pasisėdėjimai su dainom ir pokalbiais prie prie arbatos, išvykos į gamtą, ekskursijos. Praeitais metais prieš Kalėdas Maltos ordino patalpose buvo surengtos kalėdines dirbtuves, kurios sulaukė labai didelio maltiečių senjorų susidomėjimo. Jų susirinko tiek daug, kad keturios savanorės vos spėjo suktis.

“Ruošdamiesi kalėdinėms dirbtuvėms, prisirinkome įvairiausių kankorėžių, samanų, šakelių ir viso, ką gražaus radome gamtoje, – pasakoja Dalia. -  Atsinešėme įvairiausių pirktinių papuošimų, karštų klijų. Kartu kūrėme kalėdinius vainikus, darėme įvairias šventines kompozicijas. Nesitikėjau, kad pavyks taip gražiai viską padaryti. Ir mums, ir senjorams tai buvo nauja patirtis. Labai džiaugiausi senjorų imlumu ir susidomėjimu. “

Per Atvelykį maltiečiai senjorai taip pat surengė puikią šventę – gražią saulėtą dieną lauke rideno kiaušinius ir dainavo. Panašūs pasidainavimai lėmė, kad susikūrė dainuoti itin mėgstančių (ir norinčių) Vilniaus maltiečių senjorų ansambliukas. Jis gyvuoja lygiagrečiai su bendra Vilniaus maltiečių Senjorų klubo veikla, repetuoja, buvo surengęs pasirodymą per Senjorų dieną.

Vilniaus maltiečių Senjorų klube yra nemažai žingeidžių, norinčių kažką naujo sužinoti senjorų. Taigi, einama į parodas. Senjorai apsilankė Taikomosios dailės, Radvilų rūmų, Puškino muziejuose, Valdovų rūmuose, surengė ekskursiją po Vilniaus senamiestį, du kartus aplankė Kairėnų botanikos sodą.

Pasak Vilniaus maltiečių vadovo Vyto KIm, siekiama, kad Vilniaus maltiečių Senjorų klubo veikla ir susitikimai būtų dinamiški, tiktų ne tik aktyviems ir žingeidiems senjorams, tačiau taip pat ir silpnesniems, ramesniems, tiesiog norintiems išeiti iš namų ir pabendrauti. Kaip tik į pastarąją grupę labiausiai ir stengiamasi orientuotis. Vieniems senjorams kiekvienas susitikimas – tarsi šventė, kurios jie labai laukia, kitiems – tiesiog smagi pramoga. Vilniaus maltiečių senjorai paprastai Maltos ordino patalpose susitinka 2–3 kartus per mėnesį. Senjorai, kuriems sunkiau judėti, atvežami maltiečių transportu.

Vilniaus maltiečių Senjorų klubo rezultatai tikrai džiugina – vieniši senjorai puikiai bendrauja tarpusavyje, neretai tampa draugais, pradeda kartu leisti laisvalaikį, pramogauti. Visi klubo nariai entuziastingai priima įvairias maltiečių siūlomas veiklas, nebijo kurti, dainuoti, pasirodyti per šventes, dalintis savo prisiminimais, patirtimi. Klubo veikla naudinga ir mokantis tarpusavio bendravimo – visi jo dalyviai bando sutarti vieni su kitais, derintis, suprasti kitokią nuomonę nedidelėje senjorų ir savanorių bendruomenėje.

Įkvėpti Vilniaus maltiečių Senjorų klubo veiklos rezultatų, maltiečių savanoriai planuoja naujas jo veiklas. Artimiausiuose klubo planuose – naujos Vasiljevo parodos Taikomosios dailės muziejuje, Lietuvos dailės, Vytauto Kasiulio dailės muziejų lankymas, šventinis susitikimas prieš Kalėdas.

Senjorų klubo nuotraukos_006

Aktyviai veikia maltiečių Senjorų klubai ir kituose miestuose.

“Matome, kaip šiems garbaus amžiaus žmonėms yra svarbu išeiti iš namų ir pabūti su savo bendraamžiais, – kalba MOPT Kaišiadorių skyriaus vadovė Dana Leščinskienė . – Kurdami Kaišiadoryse Senjorų klubą, truputį bijojome, kad jis nebus lankomas, tačiau pamatėme, kad į klubo susirinkimus renkasi vis daugiau žmonių. Visi jie labai nori susitikti, patys planuoja įvairias veiklas ir išvykas. Dabar Senjorų klubas – neatskiriama Kaišiadorių maltiečių veiklos dalis. Senjorai ne tik diskutuoja ir dalyvauja mūsų renginiuose, tačiau į juos galime kreiptis  mums aktualiais klausimais ir visada susilauksime pagalbos ir patarimo.”

Maltiečių Senjorų klubai Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune ir Kaišiadoryse reguliariai organizuoja susirinkimus, kurių metu klubų nariai diskutuoja aktualiomis temomis, klauso seminarų, paskaitų. Klubai dabar jau patys savarankiškai organizuoja savo veiklą, planuoja užimtumą. 2013 metais MOPT Senjorų klubus pastoviai lankė virš 100 senjorų.