Tai Dramatiška Istorija

Kodėl Mums
Jūsų Reikia?

Socialinės priežiūros programa

Maltiečių „Socialinės priežiūros“ programa veikia nuo 1997 metų ir yra ypač svarbi vienišiems, seniems žmonėms. Juos slaugantys savanoriai – dažnai vieninteliai žmonės, kuriuos šie žmonės mato.

„Kol nepradėjau dirbti šiame projekte, negalėjau net įsivaizduoti, koks jis yra svarbus lankomiems senukams, – pasakoja MOPT „Socialinės priežiūros“ programos vadovė  Lietuvoje Gražina Semėnienė. – Tai ne tik jų ryšys su pasauliu, tačiau dažnai ir vienintelė esama pagalba. Tie žmonės labai sudėtingi – sunkiai sergantys, vieniši, patyrę didelius praradimus gyvenime ir artimiausių žmonių netekimą, tačiau nepraradę širdies gerumo ir vilties. Maltiečiai stengiasi padėti kuo didesniam tokių žmonių ratui – 2013 metais prižiūrimų senelių skaičius Vilniuje išaugo nuo 39 iki 74 žmonių. Ir kiekvienas jų – ypatingas, reikalaujantis didelio dėmesio, kantrybės ir pasiaukojimo.“

Socialinės priežiūros namuose savanoriai

PASLAUGOS PROGRAMOS GLOBOTINIAMS

Maltiečių programos dalyviai – vieniši, sunkiai sergantys senukai gauna kvalifikuotą, nuoširdžią  savanorių pagalbą. Tai:

  • Pagalba buityje.
  • Maisto pirkimas.
  • Lankymas ligoninėje, bendravimas su gydančiu medicinos personalu.
  • Kompensacinių priemonių gavimas.
  • Palydėjimas pas medikus.
  • Aprūpinimas (nors ir dalinis) slaugos ir higienos priemonėmis, nereceptiniais medikamentais.

Socialinės priežiūros namuose projekto vadovė Gražina Semėnienė su globotine

2013 metais Vilniaus „Socialinės priežiūros“ programos savanoriai aplankė savo slaugomuosius daugiau kaip 7000 kartų!  Kiekvienas šių apsilankymų yra ypatingas – savanoriai ne tik padeda viskuo kuo gali, tačiau ir atneša labdaros – maisto produktų, vitaminų. Ir tai dar ne viskas – savanoriai ne tik tvarko savo globotiniams butus, tačiau pavasarį taip pat daro seneliams ir langų valymo akciją, po kurios jų butai tiesiog nušvinta.

„Mūsų programos savanoriai – ypatingi žmonės, – sako G. Semėnienė. – Jie pas mus yra įvairaus amžiaus – ir jauni, ir senesni. Ypač stebina jaunimas – jų entuziazmas, geranoriškumas ir didelis noras padėti. Manau, kad patirtis, kurią jie gauna pas mus, paliks jiems neišdildomą žymę visam gyvenimui ir padės visose situacijose. Jauni žmonės mūsų programoje išmoksta ne tik padėti, tačiau ir suprasti kenčiantį, sergantį žmogų, tapti jam patikimu ramsčiu. Programos savanorių skaičius mūsų projekte Vilniuje 2013 metais išaugo nuo 22 iki 48 žmonių ir nenustoja didėti toliau.“

Vilniaus Socialinės priežiūros namuose projekto savanorės

Susitikimai su savanoriais visada labai produktyūs.  Jų metu gimsta daug puikių idėjų. Viena sėkmingai įgyvendintų idėjų – vadinamoji pirmojo vizito komisija, sudaryta iš seniai dirbančių savanorių slaugytojų.  Dabar, pirmą kartą einant aplankyti slaugomą žmogų, kartu eina ir minėtoji komisija.

Komisijos nariai profesionaliai įvertina, kokios pagalbos reikia, kaip geriausiai bendrauti ir t. t. Tokie profesionalūs seniau dirbančių savanorių patarimai ypač reikalingi ir naudingi projekto naujokams.  Jie tarnauja bendram tikslui – organizuoti kuo efektyvesnę ir tikslingesnę pagalbą globojamam žmogui, kuo daugiau jam padėti.

Maltiečiai neapsiriboja tik savo globotinių priežiūra namuose. Aktyviai veikia maltiečių įkurti Senjorų klubai keturiuose miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Kaišiadoryse), kuriuose galintiems judėti slaugomiesiems rengiami susitikimai, jie vyksta į parodas, muziejus.

Socialinės priežiūros namuose savanoriai (1)

G. Semėnienė neseniai perėmė „Socialinės priežiūros“ programos koordinavimą visoje Lietuvoje. Be Vilniaus, šiuo metu projektas veikia dar penkiuose Lietuvos miestuose. Panevežyje dirba 19 savanorių, nuolat prižiūrinčių 38 slaugomuosius, Kaišiadoryse – 12 savanorių, prižiūrinčių 24 slaugomuosius, Marijampolėje – 6 savanoriai,   prižiūrintys 9 slaugomuosius, Klaipėdoje – 10 slaugytojų, prižiūrinčių 20 slaugomųjų.

„Sieksiu, kad maltiečių programa Lietuvoje augtų, kad į ją įsijungtų nauji savanoriai, – kalba Gražina. – Kai matai, koks jis yra reikalingas, kaip tiems užmirštiems žmonėms reikia pagalbos – supranti, kad visos pastangos projektą plėsti yra neveltui.”

Su MOPT “Socialinės priežiūros” programos aprašu galite susipažinti čia: MOPT _Socialinės priežiūros programos veiklos aprašas

Maltiečių “Socialinės priežiūros” programos Lietuvoje kontaktai:

Vilnius  - Gražina Semėnienė (programos Lietuvoje vadovė), tel. 8 616 25656, el. paštas: grazina.semeniene@maltieciai.lt

Kaunas – Sigita Paulauskienė, tel. 8 652 98754, el. paštas: siguole@gmail.com,

Panevėžys –  Virginija Vainikevičienė, tel. 8 611 49214, el. paštas: virginija.vainikeviciene@gmail.com

Marijampolė  - Marija Miliauskienė, tel. 8 682 20605, el. paštas: mmm@marinet.lt

Kaišiadorys –  Dana Leščinskienė, tel. 8 685 85262, el. paštas: dlescinsk@yahoo.com

Alytus –  Virginija Lisauskienė, tel. 8 698 73139, el. paštas: virginija.lisauskiene@gmail.com