Vilniaus maltiečių Senjorų klubas susitiko su žymia etnologe

Vilniaus maltiečių senjorų klubą kovo 25 d. aplankė žymi etnologė Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto darbuotoja Gražina Kadžytė.

Daugelis garbią viešnią atpažįsta iš televizijos, radijo laidų, o šįkart buvo puiki galimybė susipažinti su ja iš arti, pasiklausyti pasakojimų apie papročius, pabendrauti jaukiame senjorų ratelyje.

Kadz1

Garsi etnologė susirinkusiems priminė kai kurias jau pamirštas Velykų ir priešvelykinio laikotarpio lietuvių tradicijas. Ypatingai atkreipė dėmesį į Gavėnios laikotarpio prasmę, kokia buvo anuomet žmonių kasdienybė, mityba, darbai, apeigos. Ragino nepamiršti tradicijų, jas atgaivinti savo šeimose ir perduoti ateities kartoms.

Kartu visi apmąstė, kokia svarbi žmogui šeima, kaip reikia ją branginti ir nepamiršti, kad visos pasekmės prasideda nuo mūsų pačių. Tiek ir užtarnauta senatve reikia kuo anksčiau pradėti rūpintis ir pirmiausia paklausti savęs, ką aš padariau, kad būtų geriau?

Kadz2

Šis susitikimas buvo ne tik puiki proga apmąstyti, ar tinkamai pasiruošta Velykoms, ką dar galima suspėti nuveikti, pakeisti savo kasdienybėje, bet ir visiems susitikti prie arbatos puodelio prieš pasitinkant didžiąją pavasario šventę.

Comments on this entry are closed.