Vilniaus maltiečių vaikų dienos centro stovykla „Augam su maltiečiais“

Maltiečių vaikų dienos centrai veiklos nenutraukia ir per vasaros atostogas. O ką veikti tokiu metu mieste? Reikia važiuoti į gamtą ir pasinerti į visus jos teikiamus malonumus.

Liepos 17–21 d. trylika 7–14 metų Vilniaus maltiečių vaikų dienos centro lankytojų ir 2 jau vaikus gerai pažįstančios darbuotojos bei 2 savanoriai vyks į vasaros stovyklą „Auksinė giria”, įsikūrusią Liudargos k., Dubingių sav., Molėtų r.

Numatyta stovyklos programa tokia įvairi ir įdomi, kad jau dabar norisi viską pradėti. Kas rytą pusryčių metu bus pasirinkta tema, pagal kurią kiekvienas vaikas (po vieną arba grupėse) turės paruošti kūrybinį pasirodymą, kuriais dalinsimės vakarodami. Ši veikla skirta lavinti kūrybinius bei meninius vaikų gebėjimus ir tarpasmeninius įgūdžius. O kad vaikai sustiprėtų fiziškai, planuojami sporto turnyrai – kvadrato, krepšinio, tinklinio, futbolo. Juk varžybų metu formuojasi vaikų komandiniai gebėjimai, atsakomybės už draugą ir už save jausmas.

14509352_897395127058157_1940051467_n

Kokia gi vasara be maudynių? O ir stovykla juk prie pat Asvejos ežero, tad tik pramogauk vandenyje. Kadangi dalis maltiečių centrą lankančių vaikų nemoka plaukti, numatytos plaukimo pamokos. Svarbiausia, kad gamta šiltų dienų nepašykštėtų. Visi to labai tikimės ir ruošiamės pažintiniam žygiui pėsčiomis po Asvejos regioninį parką ir orientacinėms žaidynėms sodybos teritorijoje.

Kad vaikai pasijaustų kaip vieninga komanda ir prisimintų stovyklą, kiekvienas jų gaus specialius marškinėlius, ant kurių galės nusipiešti ką nori pats ir dar paprašyti draugų, kad šie užrašytų po gerą jo savybę, atsiskleidusią stovyklos metu.

Į stovyklą vyksta vaikai iš sunkumus patiriančių šeimų, tad bus siekiama jiems padėti spręsti nerimą keliančias problemas. Tai irgi vyks vaikams patrauklia forma ir vadinsis „Pokalbiai rimtomis temomis“ – nuo pirmos stovyklos dienos bus pastatyta dėžutė, į kurią vaikai galės įmesti ant popieriukų užrašytus savo klausimus apie santykius su tėvais, bendraamžiais, mokytojais ar išsakyti kitas patiriamas problemas, sunkumus. Darbuotojai ir savanoriai sieks atsakyti į vaikams rūpimus klausimus, vesti diskusijas vaikų pasiūlytomis temomis.

Visas 5 stovyklos dienas vaikai gaus visavertį maitinimą – pusryčius kartu su suaugusiaisiais gaminsis patys, o sveikais pietumis ir vakariene pasirūpins stovyklavietės virtuvės šeimininkės.

Tikimės, kad maltiečių VDC vaikai po stovyklos sugrįš sustiprėję fiziškai, labiau pažinę save ir draugus, įgavę socialinių įgūdžių ir išmokę naujų veiklų. Bet svarbiausia, jie sugrįš atsipalaidavę, patyrę vasaros malonumų, nerūpestingų atostogų džiaugsmų ir taip reikalingų gerų emocijų.

 

 

 

 

 

 

Comments on this entry are closed.