Tai Dramatiška Istorija

Kodėl Mums
Jūsų Reikia?

Žirgų terapija padedant neįgaliems vaikams

Tauragės maltiečiai nutarė neįgaliems vaikams padėti patirti tikrai neįprastų įspūdžių ir 2013 metais įgyvendino projektą  „Žirgų terapija –  priemonė sveikatinti šeimą, auginančią neįgalų vaiką“.

Žirgų projektas_004

Projektas buvo vykdytas Kurtuvėnų regioninio parko (Šiaulių raj.) paslaugų centre 2013 metų rugpjūčio 3 dieną.  Aštuoniolika projekto dalyvių (įvairių negalių turinčių vaikų ir jų tėvelių) išklausė paskaitą apie Hipoterapiją (Žirgų terapiją), o po to galėjo porą valandų pajodinėti, padedami centro darbuotojų ir MOPT savanorių.

Žirgų projektas_003

„Visi galėjome praktiškai įsitikinti, kiek daug teigiamų emocijų patiria vaikai, bendraudami su žirgais (ypač autistai), – pasakojo Tauragės maltietė Lina Oželytė. – Tačiau tai ne tik emocijos. Pasak centro instruktorių, jojimo metu vaikų raumenys dirba taip pat, kaip ir vaikštant, o turintiems negalią būtent tuos raumenis kaip tik ir reikia stiprinti. O kiek emocijų būta sėdant į balną! Vaikai toli gražu nejautė tokios baimės, ko negalima pasakyti apie vyresniuosius. Skardėjo juokas, nuriedėjo ir viena kita ašara, tačiau svarbiausia – visi vaikai suprato – jiems pavyko įveikti dar vieną kliūtį ir nugalėti save. Neįgalūs vaikai išmoko pasitikėti žirgais, o ir patys įgijo daugiau pasitikėjimo savimi…“

Žirgų projektas_002

Projekto rezultatus puikiai įvertino visi jame dalyvavusieji. Neįgalūs vaikai ir jų tėvai buvo ypač dėkingi. Nuostabi maltiečių dovana suteikė jiems stiprybės gyvenant su negalia, suteikė nepakartojamų įspūdžių ir naudingų žinių.