Tai Dramatiška Istorija

Kodėl Mums
Jūsų Reikia?

Apie garbės narius

Prezidentas Valdas Adamkus

Kauno Pažaislio vienuolyne vykusiame renginyje 2015 metų gegužės 27 dienos vakarą kadenciją baigusiam Prezidentui J.E.Valdui Adamkui suteiktas Maltos ordino pagalbos tarnybos Garbės nario vardas ir įteiktas šį įvertinimą liudijantis pažymėjimas, kurio numeris – 001.

ADAMKUS

„Šis apdovanojimas skirtas ne man vienam, o visiems Lietuvos žmonėms, kurie savo geraširdiškumu prisideda prie Maltos ordino veiklos“, – kalbėjo J.E. V.Adamkus.

DSCN5561

 Prezidentas Valdas Adamkus nuo pat akcijos pradžios globoja „Maltiečių sriubą”. Dalyvauja renginiuose, šaltyje ir skersvėjyje pilsto sriubą į jį apspitusiųjų dubenėlius.

 Kokią ypatingą prasmę Prezidentas įžvelgia šioje akcijoje?

„Maltiečių sriuba” sujungia visus, kuriems rūpi Lietuvos ateitis, – kalba Prezidentas. – Tik nuo mūsų priklauso, ar bus gera čia gyventi, ar sugebėsime pasirūpinti savo tėvais, seneliais, ar mokėsime ištiesti pagalbos ranką vienišam ir vargstančiam kaimynui. Akcijos tikslas – suvienyti visus norinčius padėti. Svarbiausia įtraukti jaunimą. Koks bus mūsų jaunimas, tokia bus ir Lietuva. Jeigu jis bus rūpestingas, atjaučiantis, su pagarba žvelgiantis į senatvę, visi mūsų šalyje jausimės gerai. Prisilietimas prie skausmingų problemų, ligų, skurdo verčia susimąstyti, pabudina jauno žmogaus pačius tauriausius jausmus. Nuoširdžiai kviečiu visus prisijungti, parodyti širdies taurumą, auka prisidėti įgyvendinant kilnius pagalbos tikslus.”

Douglas Graf von Saurma – Jeltsch

2006 – 2014 buvusiam Maltos ordino ambasadoriui Lietuvoje Douglas Graf von Saurma – Jeltsch Maltos ordino pagalbos tarnybos prezidiumas suteikė MOPT Garbės nario vardą. Jis tapo antruoju MOPT Garbės nariu.. Douglas Graf von Saurma – Jeltsch apdovanotas MOPT Garbės nario ženklu savo vizito metu į Lietuvą gruodžio pradžioje.

IRM_1418

Douglas Graf von Saurma – Jeltsch nusipelnė šio vardo už savo aktyvią veiklą padedant Maltos ordino pagalbos tarnybai Lietuvoje vystyti savo veiklą, įgauti didesnį žinomumą visuomenėje, gauti rėmėjų paramą Lietuvoje ir užsienyje.

Douglas Graf von Saurma – Jeltsch inicijavo didžiausią maltiečių akciją “Maltiečių sriuba” (pirmaisiais metais vadintą “Kalėdine sriuba”), kuri šiais metais švenčia savo dešimtmetį. Akcijai pavyko tapti viena svarbiausių socialinių akcijų Lietuvoje, atkreipusių visuomenės dėmesį į senų, vienišų ir sergančių žmonių padėtį ir būtinybę jiems padėti.

IMG_4168

Kita svarbi buvusio ambasadoriaus iniciatyva – piligriminių kelionių organizavimas į Lurde kasmet gegužės pradžioje vykstančias “Maltiečių dienas”, į kurias susirenka viso pasaulio maltiečių atstovai, atsivežantys kartu ir savo globojamus neįgalius žmones.

Ši iniciatyva ypač svarbi Lietuvos neįgaliesiems, kurie įgavo galimybę nukeliauti į šventas vietas, pamatyti Europos šalis. Tokios galimybės jie anksčiau neturėjo, nes kelionių agentūros ir transporto kompanijos paprastai nesuteikia neįgaliesiems galimybės keliauti.v

Lietuvos neįgaliaisiems skirta ir dar viena Douglas Graf von Saurma – Jeltsch iniciatyva – Lietuvos delegacijos dalyvavimas pasaulinėse Maltos ordino vasaros stovyklose neįgaliam jaunimui “Malta Camp”. Pažymėtina, kad savo darbo ambasadoriumi metu jis didžiąja dalimi padengdavo šių kelionių išlaidas iš savo asmeninių lėšų.

Paties buvusio ambasadoriaus prisipažinimu, veikloje jam labai padėjo ankstesnis patyrimas televizijoje ir marketinge. Baigęs “European Business School in Oestrich-Winkel” ir marketingo mokslus Londone ir Paryžiuje, Douglas Graf von Saurma – Jeltsch keletą metų dirbo viename populiariausių Vokietijos televizijos kanalų PRO7, o taip pat buvo “Home Order Television” (HOT) strateginio marketingo vadovas.

Douglas Graf von Saurma – Jeltsch šiuo metu yra vienas iš Vokietijos Maltos ordino pagalbos tarnybos “Malteser Hilfsdienst” vadovų.