Aukštadvario maltiečiai jau 15 metų vienija neabejingą vargstantiems bendruomenę

Balandžio 7 dieną, per Atvelykį, Aukštadvario maltiečiai minėjo savo veiklos 15-ąjį gimtadienį. Jį pasitiko šv. Mišiomis Šv. Domininko koplyčioje, kurias aukojo kunigas Vytautas Kazys Sudavičius. Tai jis, kunigas, 2003 metais buvo pagrindinis maltiečių veiklos Aukštadvaryje iniciatorius, paskatinęs parapijos vaikams šventes rengusias moteris burtis po bendra socialinės veiklos vėliava. Taip Vida Matkevičienė ir Irena Beržinskienė tapo dar regione negirdėtos labdaros organizacijos Maltos ordino pagalbos tarnybos savanorėmis. Joms reikėjo pagalbos, tad pirmaisiais jaunaisiais maltiečiais tapo savi vaikai.

Šiuo metu grupės sudėtis ir veikla gerokai išsiplėtusi – ji vienija daugiau kaip 20 savanorių ir apie 15 jaunųjų maltiečių. Irena Beržinskienė, pradėjusi nuo grupės įkūrimo, ir šiandien vadovauja Aukštadvario maltiečiams, telkia jaunimą ir vyresniuosius bendrai veiklai, kurios tikslas – teikti pagalbą asmenims, kurie dėl senyvo amžiaus, negalios, ligų, skurdo, nelaimių, priklausomybės, vienatvės ar kitų veiksnių negali patenkinti savo fizinių ar socialinių poreikių. Šiuo metu Aukštadvario seniūnijoje maltiečiai globoja 62 senus, vienišus ir neįgalius asmenis.

Visi miestelio maltiečiai yra savanoriai, jų darbas yra materialiai neatlygintinas, nesiekiantis naudos ar atpildo, vedamas širdies ir tikėjimo, kad žmogiška atjauta gali įveikti daugelį gyvenimo negandų.

Kad tokia maltiečių veikla rajone vertinama kaip prasminga ir reikalinga, rodo į 15-ųjų metinių šventę susirinkusių garbingų svečių gausa. Aukštadvario maltiečių pasveikinti atvyko Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, tarybos narė Inesa Židonytė, Aukštadvario seniūnė Jadvyga Dzencevičienė, Kaišiadorių maltiečiai, Čižiūnų savarankiško gyvenimo namų, Šv. Domininko namų, Aukštadvario žemės ūkio mokyklos, bibliotekos, regioninio parko atstovai.

Renginyje dalyvavo ir senjorai, taip pat juos globojantys savanoriai. Vienas jų – Tomas Petreikis, globojantis garbingo amžiaus Tautvilą ir Adelė. Jiems kas antrą savaitę sunkiai privažiuojamais keliais Tomas atveža sauso maisto lauknešėlį, dar būtinai įsimeta ir savo pagaminto valgio – prie bendro stalo savanoris senolių išklauso, paguodžia, kartu sprendžia apie vizitus pas daktarus, buities reikalus.

Prasmingos jubiliejinės šventės metu Aukštadvario maltiečiai dėkojo visiems, kurie vertina grupės veiklą, prisideda prie jos, palaiko iniciatyvas. Visi drauge mes galime tikrai daug – sukurti darnią, tvarią bendruomenę, kurios kiekvienas narys, nepriklausomai nuo jo pajamų ir amžiaus, yra svarbus, gerbiamas ir nevienišas.

Comments on this entry are closed.