„Dabar gulėsiu savo lovoje kaip kokia televizijos žvaigždė“

UAB „Studio Moderna“ maltiečių globojamiems senoliams padovanojo bene svarbiausią Kalėdų dovaną – skyrė 800 vnt. kokybiškų „Dormeo Verde Eucalyptus“ čiužinukų. Tikra atgaiva pavargusioms senolių nugaroms ir maudžiantiems kaulams, nes čiužinukai 4 cm storio, laidūs orui, su specialiu užvalkalu ir puikiai prisitaiko prie kūno. O ko daugiau reikia senam ligotam žmogui, kad jo poilsis būtų kokybiškas.

 

Tokią vertingą ir gausią bendrovės dovaną maltiečiai gavo pirmą kartą ir skubėjo prieš šventes pradžiuginti globojamus žmones. Čiužinukai atiteko Ignalinos, Ežerėlio, Pivašiūnų globos namų gyventojams, taip pat savarankiškai, bet skurdžiai gyvenantiems maltiečių globojamiems žmonėms 21 Lietuvos vietovėje.

Visur „Studio Moderna“ dovanos buvo sutiktos kaip didžiausias Kalėdų stebuklas. Seni žmonės negalėjo patikėti, kad tai skirta jiems. Kaip tauragiškis maltietis Saulius Oželis sako, lietuvių kalbos žodyne tokių žodžių nėra, kuriuos norėjo ištarti senoliai, tad tik tyliai verkė apkabinę įmantriai supakuotą čiužinuką, didžiausią kada gautą vertybę.

Močiutė Izabelė kitą dieną net „pasiskundė“ – jau neatsimenanti, kada tiek ilgai miegojusi, sakė: „Nors ir valgyti noriu, vis guliu ir guliu, taip gera, taip šilta“.

Kalėdų proga maltiečių globojami seneliai dažniausiai gauna dovanų maistu, tad „Studio Moderna“ dovana daugelio buvo sutikta su nuostaba. Ežerėlio gyvenvietėje, Kauno rajone, maltiečiai nutarė čiužinukais apdovanoti buvusius mokytojus. Sulaukę garbaus amžiaus – daugeliui jau per 80 metų, jie sunkiai verčiasi iš nedidelių pensijų, yra vieniši.

Viena jų močiutė Aldona, iki šiol miegojusi ant išgulėtos sofos-lovos, užklotos sena vatine antklode, net rankomis plodama vis kartojo: „Aš kaip televizijos žvaigždė dabar miegosiu“. Kita močiutė, paklojus čiužinį, suskubo gultis, nė nesulaukusi, kol šis galutinai išsiskleis. Norėjosi kuo greičiau išbandyti…

Tokia nevienadiene dovana su ašaromis akyse džiaugėsi ir daugiavaikė 4 vaikų mama Vilma. Jai dėl ligos nyksta raumenys, tad patogus poilsis moteriai kaip niekam svarbus, o dėl skurdžios kasdienybės jai niekad nepavyktų tokio čiužinio įsigyti.

Savaip čiužinį įvertino senelis Antanas iš Simno. Pats prisėdęs ant naujai apklotos lovos, pakvietė ant jos ir 3 savo šuniukus. „Jie geriausi mano draugai ir kasdieniai pašnekovai, tegul išbando, kaip aš dabar minkštai miegosiu“, – graudinosi Antanas.

Patogiais čiužiniais buvo apdovanoti ir ištikimieji Vilniaus savanoriai. Nors patys jau garbaus amžiaus, vis skuba padėti kitiems – skirsto ir vežioja maistą silpnesniems, lanko ir globoja gulinčius. Pradžioje nelabai supratę, ką gavo, kitą dieną ne vienas skambino, dėkojo ir sakėsi nenusipelnę tokios brangios dovanos. Nusipelnę, nes tiek gerumo skleidę kitiems, tikrai esate verti kokybiško poilsio.

„Štai ir dar vienų metų pabaiga, – sako Maltos ordino pagalbos tarnybos generalinė sekretorė Dalia Kedavičienė. – Daugelis šiuo metu susimąstome, kas padaryta, kas pradėta, o kas liko nepabaigta. Užduodama šiuos klausimus, prisimenu visus, kurie šiemet buvo šalia, sustojo, užkalbino. Padėjo. Pasidaro gera – auga mūsų draugų, partnerių būrys. Vertiname jų buvimą drauge. Tai jų dėka tiek sužvarbusių, vienišų, užgautų širdžių sušilo, atsigavo, patikėjo gerumu. Ačiū.“

Comments on this entry are closed.