Tai Dramatiška Istorija

Kodėl Mums
Jūsų Reikia?

„Lurdo žvakės“

Kiekvienais metais Lietuvos maltiečių piligrimų delegacija keliaua į pilgriminę kelionę į Lurdą. Pilgrimai ne tik keliauja patys, tačiau kartu vežasi ir žvakes, kurias uždega prie Švč. Mergelės apsireiškimo vietos Lurde Mirabelle grotoje.

Lurdo žvakės 1_002

Visi panorėję Lietuvos žmonės taip pat gali nusiųsti savo maldavimus. Tai padaryti įmanoma įsigijus specialius atvirukus, kurie yra platinami visoje Lietuvoje kartu su žvakėmis.

2014 metais, jau jubiliejinį penktąjį kartą, Maltos Ordino pagalbos tarnyba ir Jaunieji maltiečiai vykdė “Lurdo žvakių” akciją. Akcijos tikslas – nuvežti maldas, intencijas ar prašymus Šv. Mergelei tų žmonių, kurie, deja, negali keliauti kartu. Tuo pačiu net nepastebėdami, už auką įsigydami Lurdo žvakes, žmonės padėjo į piligriminę kelionę išsiruošusiems neįgaliesiems.

Visos aukos, surinktos už žvakes iš žmonių, tapo išlaidų kompensacija keliaujantiems į piligriminę kelionę neįgaliukams. Neįgaliems keliautojams, be abejonės, reikalingi žmonės, kurie jais rūpintųsi kiekvieną kelionės akimirką.

Lurdo žvakės 1_001

Šiais metais akcijoje buvo kaip niekada daug dalyvių – net 23 Lietuvos miestai ir miesteliai. Prie jau esamų akcijos senbuvių -Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Marijampolės , Kėdainių, Kaišiadorių, Žaslių, Žiežmarių, Aukštadvario, Žilinų, Ignalinos, Kriaunų ir Kelmės prisijungė naujos, arba ,po pertraukos vėl akciją rengusios ,maltiečių grupės iš Alytaus, Viekšnių, Tauragės, Zarasų, Šilalės, Šiluvos, Palangos, Kartenos bei Vilkaviškio. Ten maltiečių savanoriai, padedami aktyvių parapijų bažnyčių klebonų, rinko aukas už žvakes.

Iš viso akcijos “Lurdo žvakės” metu surinkta 12704,93 litų. Tai leido visiems neįgaliesiems bei jų padėjėjams padengti beveik pusę kelionės išlaidų.

Nukeliavusios tolimą kelią šios žvakės kartu su žmonių intencijomis buvo pašventintos piligrimus lydėjusio kunigo per šv.Mišias pirmojoje Lurdo šventovėje Kriptoje (La Crypte).