„Maltiečių sriuba“ kvietė vaišintis ir dalintis gerumu

Senelių paramos akcija „Maltiečių sriuba“ vyksta jau tryliktą kartą ir prieš šventes tradiciškai keliauja per Lietuvą. Šio karavano tikslas – surinkti lėšų vienišų senelių globai ir maitinimui. Vilniuje akcijos renginys vyko gruodžio 14 d. –  nuo 15 val. prasidėjo Katedros aikštėje ir lydimas būgnų Gedimino prospektu keliavo į V. Kudirkos aikštę, kur įsikurė visas sriubų miestelis.

Maltiečiai nuo 15 val. visus vilniečius ir miesto svečius kvietė prie pagrindinės miesto eglutės Katedros aikštėje. Čia garsusis perkusininkas Gediminas Laurinavičius su jaunaisiais B. Dvariono mokyklos muzikantais mušdami būgnais paskelbė šventės pradžią ir pakvietė visus kartu į maltiečių sriubų miestelį vaišintis sriuba. Šventės dalyviai ir maltiečiai – vaikų dienos centro auklėtiniai, kaniterapeutai su specialiai paruoštais šunimis, jaunieji paramedikai, senjorų klubo nariai ir gausus pulkas savanorių – kviesdami visus prisijungi Gedimino prospektu keliavo į V. Kudirkos aikštę. Juos pasitiko Vilniaus meras Remigijus Šimašius, Maltos ordino pagalbos tarnybos prezidentas Romas Abunevičius.

Sriubų miestelyje buvo galima paragauti visokių sriubų, kuriomis vaišino įvairios bendruomenės. Šiais metais tarp maltiečių draugų buvo galima sutikti ir „Agrorodeo“ Dakaro komandos lenktynininką Vaidotą Žalą bei šturmaną Saulių Jurgelėną.

Krepšininkas Simas Jasaitis su maltiečiais draugauja jau ne pirmus metus, jis kartu su humoristu Mantu Katleriu vaišino „Kalnapilio-Tauro grupės“ sriuba. Šios įmonės darbuotojams akcija jau yra tapusi neatsiejama kalėdine tradicija.

Šventės metu buvo pasiūlyta paragauti „Etno dvaro“ šiupininės, „Green Hotel“ žirnienės, „Novotel“ firminės, o savaitraštis „Savaitė“ renginio proga virė specialiąją kukulaičių sriubą.

Be sriubų, buvo galima pasivaišinti lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ meistrų iškeptu tortu. Didesnis kaip pusantro metro šventinis kepinys į aikštę atgabentas specialiu transportu. „Maltiečių sriubą“ šis prekybos tinklas remia jau ne pirmus metus. „Tūkstančiams senų žmonių Lietuvoje reikalinga ne tik finansinė pagalba, bet ir dėmesys, kiekvieno mūsų atsakomybė yra prisidėti prie ramios senolių kasdienybės. Vertiname jau daugiau nei dešimtmetį trunkančią partnerystę su maltiečiais ir šią bei kitas prasmingas jų iniciatyvas, siekiant pagelbėti skurstantiems senjorams“, – sako „Maximos“ generalinė direktorė Kristina Meidė.

Prie sriubos šventės dalyvių prisijungė ir daugiau žinomų žmonių, menininkų, norinčių atkreipti visuomenės dėmesį į skurstančių senelių problemas. Tai sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė, „Colours of Bubbles“ nariai, dainavo Martynas Avižienis ir Gabija Baužaitė, renginį vedė Jonas Radzevičius.

Visi buvo kviečiami atvykti į Katedros aikštę ir kartu su maltiečiais nuo didžiausios Kalėdų eglutės parsinešti visus vienijančią šilumą. Šiųmetinė sostinės eglė simbolizuoja laiką – laiką susiburti kartu dėl bendro tikslo, dėl pagalbos silpniausiai visuomenės daliai, taip pat laiką sau, kad prieš šventes stabtelėję pagalvotume, ar beskubėdami nepamiršome buvusio seno mokytojo, vienišo kaimyno, tolimo giminaičio, ar jų šventinis stalas šiemet bus gausus ir sotus.

Prisidėti prie akcijos galima ir aukojant trumpaisiais numeriais 1419 – 2 €, 1418 – 3 € (galioja iki gruodžio 31 d.). Didesnė suma – maltieciusriuba.lt

Comments on this entry are closed.