Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Veikla

Pagalba seneliams užima didžiausią maltiečių veiklos dalį. Iš viso globojame 2320 senelių 44 Lietuvos vietovėse ir teikiame jiems visokeriopą reguliarią pagalbą: silpniausiems 2 kartus per savaitę vežamas karštas maistas termosuose, o stipresniems 1 kartą per savaitę produktų lauknešėliai; lankome, globojame ir padedame buityje (tvarkome namus, perkame vaistus, lydime į gydymo įstaigas ir kt.). Siekdami atitolinti senjorų vienavę, rūpinamės jų užimtumu ir įtraukimu į veiklas – veikia 6 senjorų dienos centrai ir 1 senjorų klubas, vyksta senjorų savanorystės programos. Nebegalintiems savarankiškai gyventi savo namuose Telšių rajone, Viekšnaliuose, esame įkūrę maltiečių socialinės globos namus. Taigi senyvo amžiaus žmonėms paslaugų spektras platus – nuo įtraukimo į veiklas, lankymo su maistu esant skurdui iki globos jau nebegalintiems apsitarnauti.

Lietuvoje veikia 13 maltietiškų vaikų dienos centrų, kuriuos kasdien lanko 350 vaikų iš sunkumus (finansinius ir socialinius) patiriančių šeimų. Kartu su Jono Valančiūno fondu Kaune įkurti paauglių dienos namai „Istorijos“, kuriuose teikiama pagalba ir siūlomas užimtumas paaugliams, o Vyžuonose, Utenos r., veikia atvira erdvė jaunimui. Maltiečiai taip pat teikia palydėjimo į savarankišką gyvenimą paslaugą jaunimui iš globos namų ir sunkumus patiriančių šeimų – ji vykdoma Marijampolėje, Kaune ir Telšiuose.

Bendraudami su neįgaliaisiais, orientuojamės į pagalbą sielovadinio ir bendruomeninio ugdymo srityse. Kiekvieną vasarą organizuojama neįgaliųjų stovykla Monciškėse „Paverskim negalią galia“, taip pat tarptautinė neįgalaus jaunimo vasaros stovykla „Malta Camp“, neįgaliųjų piligriminės kelionės į Prancūzijos Lurdą, Šiluvos atlaidus. Kaune visus metus vyksta neįgaliųjų socialinė reabilitacija, yra suburta bočios – vienos iš parolimpinių žaidynių sporto šakų – komanda, su kuria dalyvaujama ir laimima respublikinėse varžybose.

Pagalbos pabėgėliams ir jų integracijos pobūdis – teikti informaciją, paramos priemones ir įtraukti į šalies gyvenimą. Šiuo metu veikia 11 maltietiškų pagalbos Ukrainos karo pabėgėliams taškų per Lietuvą; karštosios linijos skambučių ir registracijos centras Vilniuje; teikiama integracijos pagalba ne tik ukrainiečiams, bet migrantams bei pabėgėliams iš Afganistano, Irako, Eritrėjos ir Baltarusijos.