Maltos ordino Visuotinis atstovų susirinkimas išrinko  Ordino Vyriausybės narius ateinantiems penkeriems metams.

Gegužės 1–2 d. Romoje vyko Maltos ordino Visuotinis atstovų susirinkimas, pirmininkaujamas Maltos ordino Didžiojo Magistro Fra Giacomo Dalla Torre del Tempio di Sanguinetto.

Pagal Ordino statutą, Visuotinis atstovų susirinkimas yra rengiamas kas penkis metus, jis išrenka Maltos ordino Suverenios Tarybos, Vyriausybės tarybos ir Audito komiteto narius.

Maltos ordino Komandoru buvo išrinktas Fra Ruy Gonçalo do Valle Peixoto de Villas Boas. Jis vadovaus Maltos ordino nariams dvasininkams.

Maltos ordino Didžiuoju Kancleriu buvo patvirtintas baronas Albrecht Freiherr von Boeselager. Jis atliks Maltos ordino Ministro Pirmininko ir Užsienio reikalų ministro pareigas.

Maltos ordino Didžiuoju Hospitaljeriumi buvo patvirtintas princas Dominique Prince de La Rochefoucauld-Montbel Hospitaller“. Jis atliks Maltos ordino Sveikatos apsaugos ir Tarptautinio bendradarbiavimo ministro pareigas. Taip pat buvo išrinkti ir Maltos ordino Audito komiteto nariai.

„Šis susirinkimas yra reikšmingas Maltos ordino gyvenimo įvykis ir esminis etapas, tobulinant Maltos ordino chartiją ir Kodeksą, – kalbėjo Didžiojo Magistro Fra Giacomo Dalla Torre del Tempio di Sanguinetto. –  Mūsų krikščioniškoji tapatybė kartu su Maltos ordino turimu instituciniu suverenitetu ir mūsų tūkstantmečio patirtis padedant labiausiai pažeidžiamiems, reikalauja reformų, kurios atitiktų esamą laikmetį.“

Šiais metais Visuotiniame atstovų susirinkime pirmą kartą dalyvavo trys Ordino damos, vadovaujančios Maltos ordino Argentinos, Skandinavijos ir Singapūro asociacijoms.

Visuotiniame atstovų susirinkime dalyvavo 62 Ordino asociacijų atstovai iš penkių žemynų. Tarp jų buvo 25 Ordino nariai vienuoliai, Ordino prelatas ir pagrindinių Ordino nacionalinių institucijų vadovai.

Comments on this entry are closed.