Tai Dramatiška Istorija

Kodėl Mums
Jūsų Reikia?

900 metų sukaktis

Popiežiaus Paskalio II bulės Pie Postulato Voluntatis” 900 metų sukaktis

2013 metų vasario 15 dieną Romoje buvo paminėta popiežiaus Paskalio II bulės „Pie Postulato Voluntatis” 900 metų sukaktis. Iškilmingoje Maltos ordino jubiliejui  skirtoje ceremonijoje ir šv. mišiose Romos Šv.Petro bazilikoje dalyvavo popiežius Benediktas XVI.

Šv. Jono (vėliau Maltos) ordino pradžia laikytina 1048 metai. Tuo metu Amalfio jūrinės respublikos pirkliai gavo Egipto kalifo leidimą statyti bažnyčią, taip pat įkurti ligoninę Jeruzalėje. Joje turėjo būti rūpinamasi visų tautybių ir rasių piligrimais, atvykstančiais į šį amžinajį miestą.

Order-of-Malta Solemn Mass

Šioje Jeruzalės ligoninėje dirbo vienuolių bendruomenė, kuriai, vadovaujant jos įkūrėjui palaimintajam Gerardui, palaipsniui pavyko gauti savarankiškumą. 1113 metų vasario 15 dieną popiežius Paskalis II savo  bule „Pie Postulato Voluntatis” patvirtino ligoninės Jeruzalėje įkūrimą ir paskelbė  ją esant Bažnyčios globoje. Popiežius taip pat suteikė šiai vienuoliškai ligoninės bendruomenei teisę pačiai rinkti savo vadovus be jokio dvasininkų ar pasauliečių įsikišimo.

Procession

Taip popiežiaus Paskalio II bulė suteikė ligoninei Jeruzalėje katalikiško ordino teises ir pareigas. Visi riteriai turėjo laikytis vienuoliškų įžadų: neturto, skaistybės ir paklusnumo.

Jeruzalės karalystės konstitucija įpareigojo Ordiną ginti ligonius ir piligrimus, atvykstančius į Jeruzalę, taip pat saugoti jos ligonines ir pagrindinius kelius.

Taip prie Ordino jau vykdomos piligrimų gydymo ir slaugymo veiklos prisidėjo jų gynimo prievolė.

Per  savo ilgą 960 metų istoriją Ordinas ir jo nariai turėjo daugybę pavadinimų. Tai galima paaiškinti istorinių įvykių gausa ir ta aplinkybe, kad Ordino riteriai buvo priversti keltis iš vienos šalies į kitą.

Oficialus Maltos ordino pavadinimas yra Suverenus Karinis Hospitaljerių Šv.Jono Jeruzalės, Rodo ir Maltos ordinas.

Šio pavadinimo trumpiniai: Suverenus Karinis Maltos ordinas, Suverenus Maltos ordinas arba Maltos ordinas yra dažnai naudojami diplomatiniais, komunikacijos ar teisiniais tikslais.