Tai Dramatiška Istorija

Kodėl Mums
Jūsų Reikia?

Lurdo žvakės

Kiekvienais metais Lietuvos maltiečių piligrimų delegacija važiuoja į Lurdą. Jie ne tik keliauja patys, tačiau kartu vežasi ir žvakes, kurias uždega prie Švč. Mergelės apsireiškimo vietos Lurde.

Lurdo žvakės 1_002

Visi panorėję taip pat gali nusiųsti savo maldavimus. Tai padaryti įmanoma tiesiog įsigijus specialius atvirukus, kurie yra platinami visoje Lietuvoje kartu su žvakėmis.

2014 metais, jau jubiliejinį penktąjį kartą, Maltos Ordino pagalbos tarnyba ir Jaunieji maltiečiai vykdė Lurdo žvakių akciją. Akcijos tikslas – nuvežti maldas, intencijas ar prašymus Šv. Mergelei tų žmonių, kurie, deja, negali keliauti kartu. Tuo pačiu net nepastebėdami, už auką įsigydami Lurdo žvakes, žmonės padėjo į piligriminę kelionę išsiruošusiems neįgaliesiems. Visos aukos, surinktos už žvakes iš žmonių, tapo kompensacija keliaujantiems neįgaliukams. Tokiems keliautojams, be abejonės, reikalingi žmonės, kurie jais rūpintųsi kiekvieną kelionės akimirką.

Lurdo žvakės 1_001

2014 metais akcijoje dalyvavo kaip niekada daug – net 23 miestai ir miesteliai. Prie jau esamų akcijos rengėjų – senbuvių Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Marijampolės, Kėdainių, Kaišiadorių, Žaslių, Žiežmarių, Aukštadvario, Žilinų, Ignalinos, Kriaunų ir Kelmės prisijungė naujos arba po pertraukos vėl akciją rengusios maltiečių grupės iš Alytaus, Viekšnių, Tauragės, Zarasų, Šilalės, Šiluvos, Palangos, Kartenos bei Vilkaviškio. Ten maltiečių savanoriai, padedami aktyvių parapijų bažnyčių klebonų irgi rinko aukas.

Iš viso miestuose surinkta 12 704,93 litų. Tai leido visiems neįgaliesiems bei jų padėjėjams padengti beveik pusę kelionės išlaidų.

Už tam tikrą auką žvakutę įsigijusių žmonių ir užrašiusių savo maldas/intencijas ar prašymus ant lapelio, jis buvo priklijuotas prie didžiosios žvakės arba įdėtas į vokus, kurie ir keliavo su piligrimais į Lurdą Nukeliavusios tolimą kelią šios žvakės kartu su žmonių intencijomis buvo pašventintos piligrimus lydėjusio kunigo per Mišias pirmojoje Lurdo šventovėje Kriptoje (La Crypte). Žvakės bei intencijų/maldų lapeliai vėliau sudeginti Lurdo Grotoje.

 

861251456; 861550232