Pasaulinė košės diena: maltiečiai ir „Kauno Grūdai“ vaikams apie sveiką maistą

Spalio 10-ąją minima pasaulinė Košės diena. Šia proga atkreipiamas dėmesys į sveiką, subalansuotą mitybą ir organizmui naudingus produktus. Tokiomis temomis diskutuoti su vaikais nėra paprasta, nes jie mėgsta užkandžius, kurie dažnai būna su saldikliais ar kitais sveikatai ne itin palankiais priedais. Tačiau mažieji yra smalsūs, tad tinkamai paaiškinus, kad ir sveikas maistas gali būti skanus, galima įtikinti vaikus pamėgti košes. To ir buvo siekiama minint Košės dieną Maltos ordino pagalbos tarnybos Kelmės vaikų dienos centre – čia surengta sveiko maisto šventė, kurios metu susirinkę vaikai ragavo AB „Kauno Grūdai“ kelių rūšių košių ir dalijosi mintimis apie organizmui naudingų produktų svarbą.

 kose%cc%87s1

Košės dieną smagi ir skani šventė vyko maltiečių vaikų dienos centre Kelmėje, ją organizavo AB „Kauno Grūdai“. „Džiaugėmės, kad  vaikai ne tik klausėsi mūsų pasakojimo, bet ir patys dalyvavo diskusijoje, klausinėjo. Jie neliko abejingi, nes apie sveiką mitybą kalbėjomės jų kalba ir vaišinomės „Kakės Makės“ košėmis. Su personažu Kake Make mažieji pažįstami iš knygelių, spektaklių, televizijos laidų, todėl visiems rūpėjo – ką gi ji valgo,“ – po renginio pasakojo Oksana Šimoliūnaitė, AB „Kauno Grūdai“ marketingo projektų vadovė. Bendrovė vaikams pristatė kelių rūšių košes, buvo surengta tikra jų degustacija – visai kaip suaugusiems.

 kose%cc%87s3

Pasak Linos Šimkevičienės, Kelmės Maltiečių vaikų dienos centro vadovės, vaikams labai svarbios yra teminės, pažintinės valandėles. „Tokių pamokėlių metu vaikai mokosi bendrauti, dalintis, girdėti vienas kitą, jie įgauna tokių įgūdžių, kurių galbūt trūksta jų šeimose, – pasakoja L. Šimkevičienė. – Mūsų dienos centre neretai rengiamos diskusijos maisto tema, tai natūralu, nes čia vaikai valgo, kartais patys gamina įvairius patiekalus. O su maistu susijusių švenčių mažieji labai laukia, ypač kai pagrindiniu jos herojumi tampa visų mėgstamas personažas.“ 

Šventės organizatoriai su vaikais dalijosi žiniomis apie grūdus, apie jų kelią iki mūsų stalo. O po degustacijos vyko skirtingų košių skonių aptarimas. „Kartu su maltiečiaissiekėme, kad vaikai susipažintų su košėmis, atrastų savo mėgstamiausią, žinotų, kodėl sveika ją valgyti,“ – sakė „Kauno Grūdų“ atstovė O. Šimoliūnaitė. Po košių ragavimo vyko viktorina apie maisto naudą, už geriausius atsakymus mažieji apdovanoti specialiais prizais.

 kose%cc%87s2

AB „Kauno Grūdai“ jau ne pirmus metus prisideda prie maltiečių organizuojamų akcijų. Tad ir šį kartą – artėjant Košės dienai – maltiečių vaikų dienoms centrams išdalinta daugiau nei 46 tūkstančiai indelių „Kauno Grūdų“ košių. Ko gero, labiausiai vaikams patiko „Kakės Makės“ prekės ženklo košė, vieni rinkosi avižinę tradicinę, kiti – su braškėmis. Neliko neįvertinta ir tradicinė grikių košė – mažieji aptarė, su kuo skaniausia valgyti grikius, diskutavo, kaip juos pamėgti. Per degustaciją vaikai džiaugėsi, kad košę indeliuose pasiruošti pavyksta jiems patiems, o valgyti patogu ir nepaprastai skanu.

Maltos ordino pagalbos tarnyba vaikų dienos centrus Lietuvoje pradėjo kurti 2004 metais. Šiandien jų yra jau 13. Be dienos centrų globotinių, maltiečiai remia daugiavaikių šeimų, specialiųjų poreikių centrų vaikus, našlaičius, neįgaliuosius. Maltiečių grupės veikia 40 Lietuvos miestų ir miestelių, vietoje paprasčiau pamatyti nuskriaustą, alkaną ar neprižiūrėtą vaiką ir pasirūpinti juo. Iš viso maltiečiai globoja daugiau kaip 1500 vaikų, iš kurių apie 500 yra neįgalūs ar turintys specialiųjų poreikių.