Tai Dramatiška Istorija

Kodėl Mums
Jūsų Reikia?

Nors ir ne tiesiogiai, bet visi kartu – ir maltiečiai, ir jų rėmėjai

Rugpjūčio 21–26 d. Giruliuose, stovykloje „Pasaka“, Lietuvos maltiečiai turėjo svarbiausią organizacijos metinę sueigą. Čia vienu metu vyko net 4 reikšmingi renginiai.

Vienas svarbiausių – kasmetinė maltiečių organizuojama neįgalaus jaunimo aktyvios reabilitacijos stovykla „Move It“. Ji unikali, nes dalyvavo neseniai traumas patyrę jauni žmonės, o jų instruktoriais buvo irgi neįgalieji, jau išmokę gyventi su savo negalia. Jie dalinosi patirtimi apie neįgaliojo prisitaikymo galimybes, apie gebėjimą keliauti su vežimėliu, vairuoti, naudotis viešuoju transportu, dirbti, poilsiauti, sportuoti.

Kitas renginys – jaunųjų maltiečių veiklos 25-mečio minėjimas. Džiaugiamės, kad į stovyklą susirinko tiek daug jaunimo, taigi per jų savanorystę galime formuoti patikimą pamainą.

Čia kartu vyko ir maltiečių regioninių grupių vadovų mokymai savanorystės, maltietiškų vertybių, duomenų apsaugos, komunikacijos ir kt. temomis. Tai buvo ypatingas laikas pasidalinti patirtimi ir naujienomis, nes paprastai savanoriauja dirbantys žmonės, jie užimti ir su kitų miestų maltiečiais susitinka tik bendrų stovyklų metu.

Savaitės pabaigoje vyko kulminacinis renginys – 5-oji Maltiečių diena, į kurią specialiai atskrido Maltos ordino ambasadorius Lietuvai, atvyko maltiečių vyskupas Darius Trijonis, kapelionas Vytautas Rapalis, Klaipėdos miesto meras, susirinko maltiečiai iš visos Lietuvos. Vyko specialios šv. Mišios, geriausiųjų apdovanojimai, po oficialios dalies – linksmybės ir maltiečių Prezidento košė.

Į šiuos renginius maltiečiai savanoriai suvažiavo savo atostogų sąskaita ir savo lėšomis, tad visa parama maistu padėjo sutaupyti maitinimo išlaidas, suburdavo vakarojimui. Labai dėkojame geradariams: „Nematekui“ už mėsos gaminius, „Kalnapilio-Tauro grupei“ už sultis ir mineralinį vandenį, „Prezo“ už kasdien šviežias bandeles (jaunieji maltiečiai be jų būtų be naktipiečiųJ). Ypatinga padėka ištikimajam maltiečių partneriui „Gardėsio duonai“ už kepinius ir nuolatinę paramą duona.

Gyvenome vasaros stovykloje be atskirų patogumų, tad esame dėkingi „Sanitex“ už plastikinius indus, kuriuos sąžiningai rūšiavome prieš išmesdami. Kompanijos „BIOK“ dovanos grožiui ir sveikatai buvo išdalintos visiems – neįgaliųjų stovyklos dalyviai apdovanoti ARO šampūnu ir prausikliu, nes jų dauguma jauni vyrai; jaunieji maltiečiai džiaugėsi ir iš karto panaudojo saulės kremą, purškiklį nuo vabzdžių ir KAKĖS MAKĖS muilą, o moterys lepinosi kremais. Visi liko patenkinti.

Ačiū rėmėjams – jūsų dovanos didelė paspirtis bei džiaugsmas maltiečiams ir jų globotiniams.