Senelių paramos akcija „Maltiečių sriuba” kasmet tampa vis aktualesnė

Šiemet senelių paramos akcija „Maltiečių sriuba“ vyks jau tryliktą kartą, jos tikslas – surinkti lėšų skurdžiai gyvenančių vienišų  senelių globai ir maitinimui. Visą gyvenimą sąžiningai dirbę, sulaukę garbaus amžiaus mūsų šalies pensininkai tampa priklausomi nuo aplinkinių gerumo – 2017 m. vidutinė pensija buvo mažesnė nei skurdo rizikos riba, kuri siekia 307 eurus. Beje, šis skirtumas kasmet vis didėja, tad vidutinę ar net šiek tiek didesnę pensiją gaunantys vieniši senoliai atsiduria žemiau skurdo ribos ir be pagalbos neišgyventų. Jie kuklūs, nenori būti našta, bet yra priversti pasikliauti žmonių gerumu. Negalime jų nuvilti.

2017 m. už akcijos metu surinktas aukas visus metus maltiečiai maitino ir globojo 2600 senelių 40 Lietuvos vietovių. Silpniausiems vežame karštą valgį į namus, stipresniems atnešame ilgiau galiojančių maisto produktų, padedame pasigaminti, rūpinamės jų sveikata ir buities reikalais.  Sunku net įsivaizduoti, kaip be pagalbos išgyventų metų ir skurdo naštos prispausti mūsų senoliai.

„Maltiečių sriubos“ renginiai, kurių metu bus renkamos aukos ir primenama apie skurdžią senatvę, lapkričio ir gruodžio mėnesiais vyks daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių. Akcijos starto vieta šiemet pasirinkti Šiauliai – čia lapkričio 9 d. nuo 13 val. vyskupijos pastoraciniame centre vyks konferencija tema „Savanorystė – tai tavo laikas sau“, o nuo 16 val. skvere prie miesto savivaldybės įsikurs sriubų miestelis, kur net 9 miesto bendruomenės vaišins sriuba ir skatins visus susitelkti dėl pagalbos silpniesiems visuomenės nariams – vienišiems, stokojantiems, seniems.

„Maltiečių sriubos“ startui šiaurės Lietuva pasirinkta neatsitiktinai – čia miestai, kažkada buvę stiprūs pramonės centrai, šiuo metu merdi. Darbingo amžiaus žmonės pragyvenimo šaltinių ieško sostinėje ar svetur, o likę senoliai yra priversti prašyti pagalbos, nes iš varganų pensijų neišgyvena. O juk jie buvę mūsų mokytojai, kaimynai, gal net nedrįstantys skųstis seni giminaičiai. Prisidėkite nors nedidele auka, kad maltiečių atnešta sriuba jiems padėtų nors trumpam pamiršti bėdas, ligas, skurdą, kad praskaidrintų vienišą senatvę. Mes prašome už tuos, kurie neprašo patys, – kuklūs garbingo amžiaus sulaukę senoliai.

Paaukoti galite numeriais 1418 – 3 eurai, 1419 – 2 eurai.

Didesnė suma – maltieciusriuba.lt

Comments on this entry are closed.