Tai Dramatiška Istorija

Kodėl Mums
Jūsų Reikia?

MOPT Senjorų klubai

Senjorai, kurie yra pakankamai mobilūs ir jaučiasi vieniši, kviečiami jungtis į Maltiečių Senjorų klubų veiklas, kurias koordinuoja savanoriai ir MOPT grupių vadovai. Senjorų klubuoaw siekiama, kad susitikimai būtų dinamiški, tiktų ne tik aktyviems ir žingeidiems senjorams, tačiau taip pat silpnesniems, ramesniems, tiesiog norintiems išeiti iš namų ir pabendrauti.

Senjorų klubų tikslas – suburti senjorus, norinčius bendrauti, pramogauti, patirti naujų įspūdžių, palaikyti jų bendruomeniškumą, sudaryti sąlygas jiems susipažinti.

Maltiečių Senjorų klubai 2016 metais veikė 5 miestuose: Vilniuje, Kaišiadoryse, Žiežmariuose, Švenčionėliuose ir Zarasuose.

Klubų veikloje pastoviai dalyvauja 102 senjorai. Senjorų klubo nariams organizuojami pasisėdėjimai prie arbatos, dainų, poezijos vakarai, įvairios paskaitos, sveikos gyvensenos mokymai, išvykos į gamtą, ekskursijos, lankomos parodos, edukaciniai užsiėmimai, protmūšiai.

Senjorai kartu švenčia atvelykį, Kalėdų šventes, dalyvauja renginiuose skirtuose Senjorų dienai.

“Vilniuje yra nemažai senjorų, kurie jaučiasi vieniši, jaučiasi socialiai izoliuoti, jiems trūksta veiklos, – pasakoja Dalia, viena iš Vilniaus maltiečių Senjorų klubo iniciatorių. – Vieni nori bendrauti, išsikalbėti, kiti – patirti kažkokių įspūdžių, pasidalinti savo patirtimi, prisiminimais, arba tiesiog pabūti tarp to paties amžiaus žmonių, o taip pat – ir  pabendrauti su jaunesniais savanoriais. Nors tarp kai kurių savanorių ir senjorų yra net 50 metų skirtumas, tačiau, manau, kad bendravimo patirtis, kylanti iš amžiaus skirtumo, yra abipusiai naudinga.”

Pasak Vilniaus maltiečių vadovo Vyto KIm, siekiama, kad Vilniaus maltiečių Senjorų klubo veikla ir susitikimai būtų dinamiški, tiktų ne tik aktyviems ir žingeidiems senjorams, tačiau taip pat ir silpnesniems, ramesniems, tiesiog norintiems išeiti iš namų ir pabendrauti. Kaip tik į pastarąją grupę labiausiai ir stengiamasi orientuotis.

Vieniems senjorams kiekvienas susitikimas – tarsi šventė, kurios jie labai laukia, kitiems – tiesiog smagi pramoga.

Vilniaus maltiečių senjorai paprastai Maltos ordino patalpose susitinka 2–3 kartus per mėnesį. Senjorai, kuriems sunkiau judėti, atvežami maltiečių transportu.

Vilniaus maltiečių Senjorų klubo rezultatai tikrai džiugina – vieniši senjorai puikiai bendrauja tarpusavyje, neretai tampa draugais, pradeda kartu leisti laisvalaikį, pramogauti. Visi klubo nariai entuziastingai priima įvairias maltiečių siūlomas veiklas, nebijo kurti, dainuoti, pasirodyti per šventes, dalintis savo prisiminimais, patirtimi.

Klubo veikla naudinga ir mokantis tarpusavio bendravimo – visi jo dalyviai bando sutarti vieni su kitais, derintis, suprasti kitokią nuomonę nedidelėje senjorų ir savanorių bendruomenėje.

Senjorų klubo nuotraukos_006