Tai Dramatiška Istorija

Kodėl Mums
Jūsų Reikia?

Pirmosios pagalbos mokymai

Kiekvieno pareiga yra mokėti suteikti Pirmąją pagalbą. Maltiečiams savanoriams tai mokėti yra ypač svarbu, nes jie dirba su senjorais, kuriems to gali prireikti bet kuriuo metu.

Pirmosios pagalbos mokymai

2016 metais maltiečiai surengė 4 mokamus ir 14 nemokamų pirmosios pagalbos mokymų.  Visos lėšos, surinktos už mokymus, skiriamos pirmosios pagalbos programoms – pirmosios pagalbos mokymams organizuoti ir jaunųjų mokyklos paramedikų programai plėsti.

Jaunieji Mokyklos paramedikai

Svarbiausias šio projekto tikslas – mokinių pirmosios pagalbos mokymasis. Išmokti padėti nelaimėje gali kiekvienas. Pirmoji pagalba reikalinga visiems – nepriklausomai nuo amžiaus, lyties, tautybės, religinių pažiūrų ar įsitikinimų. Šis projektas yra itin aktualus, nes mokyklose beveik nebeliko pilnaverčių medicinos punktų, skubiam reikalui esant galinčių padėti mokyklos bendruomenei.

Nelaimingų atsitikimų mokykloje metu „Jaunieji mokyklos paramedikai“ gali suteikti kompetentingą pirmąją pagalbą, kadangi jie reguliariai dalyvauja mokymuose ir kursuose. Dalyvaujant šioje veikloje ugdomas pasitikėjimo savimi jausmas, atsakingumas, taip pat pilietiškumas bei bendruomeniškumas. Progamos tikslas – kurti saugią ir sveiką aplinką mokyklų bendruomenėse.

Tad MOPT darbuotojai ir savanoriai kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialistais vykdo bazinius pirmosios pagalbos mokymus moksleiviams. Pradėtas bendradarbiavimas su Lietuvos paramedikų asociacija programos plėtrai. Jaunųjų paramedikų žinios pastoviai atnaujinamos ir papildomos ir patikrinamos grupinių užsiėmimų metu. Per skirtingas kitų žmonių situacijas mokiniai įgauna naują patirtį.

2016 metais JMP mokymus baigė 6 mokyklų Jonavoje moksleiviai, vyko varžybos, parodomojoje programoje dalyvavo Jonavos GMP ir Ugniagesiai Gelbėtojai. Rinktinė Jonavos JMP komanda dalyvavo LJUS varžybose, užėmė 4 vietą.

Taip pat buvo pradėtas naujas JMP mokymo sezonas: papildomai priimta dar 5-ių miestų mokyklos: Klaipėdos, Telšių, Aukštadvario, Vilniaus ir Ignalinos – viso 20 mokyklų.

 Pirmosios pagalbos teikimas renginių metu

2016 metais maltiečių paramedikai budėjo 3 renginiuose: Jūros šventėje, Pasaulio lietuvių jaunimo suvažiavime ir Baikerių festivalyje. Viso per 3 renginius Pirmosios pagalbos kreipėsi daugiau kaip 200 žmonių. Maltiečių paramedikai taip pat surengė 1 mokamą budėjimą šiaurietiško ėjimo renginyje.

Budėjimas Jūros šventėje – jau trečiasis. Maltiečių ženklu pažymėtos Pirmosios pagalbos teikimo palapinės įsikūrė šalia pagrindinių šventės scenų – Kruizinių laivų terminale, Teatro aikštėje, šalia Atgimimo aikštės. Papildomai mieste visą parą budėjo mobilios maltiečių paramedikų komandos, į kurias visada buvo galima kreiptis Pirmosios pagalbos.

Budėti šventėje atvyko apie 100 savanorių, 40 iš jų – medikai. Šventės metu maltiečiai suteikė pagalbą daugiau kaip 200 pacientų.