Maltiečiai rūpinasi ir teikia humanitarinę pagalbą karo paliestiems žmonėms, likusiems Ukrainoje. Prisidėkite – kartu galime daugiau!
↓ Spauskite čia ↓
→ Humanitarinę pagalbą ukrainiečiams Lietuvoje teikiančių organizacijų kontaktai
Klausimynas karo pabėgėliams iš Ukrainos →
Maltiečiai koordinuoja savanorišką pagalbą ukrainiečiams 10 Lietuvos miestų:
Jeigu ieškote informacijos, kaip padėti ukrainiečiams arba gauti pagalbą, skambinkite tel. nr. 8 600 23 220
Teikiamos konsultacijos ir humanitarinė pagalba.
Darbo laikas: Pirmadienį ir ketvirtadienį 12:00-20:00, antradienį ir penktadienį 08:00–17:00 val., trečiadienį, šeštadienį ir sekmadienį nedirbame. Informaciją teikiame lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.
Lėšomis. Maltiečiai, Lietuvos Raudonasis Kryžius, Lietuvos Caritas, „Maisto bankas“ ir „Gelbėkit vaikus“ renka lėšas nuo karo Ukrainoje bėgantiems ukrainiečiams. Prisidėti galite Aukok.lt platformoje čia.
Savanoryste. Kviečiame savanoriauti ir padėti iš Ukrainos atvykusiems žmonėms. Savanorystės anketą rasite čia.
Ukrainos piliečiams, turintiems biometrinius pasus, taikomas bevizis režimas (galimybė būti Lietuvoje ir visoje Šengeno erdvėje 90 dienų per 180 dienų laikotarpį).
Norint gauti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje ir gauti nacionalinę vizą (1 metams), reikėtų kreiptis į migracijos centrą.
Atvykę į Lietuvos teritoriją, Ukrainos gyventojai turėtų kreiptis į registracijos centrą (Pramonės g. 1B, Alytus). Šiame registracijos centre galimas kelių dienų apgyvendinimas.
Detalesnės informacijos Ukrainos piliečiai gali teirautis bendruoju Migracijos departamento informaciniu tel. 8 707 67000, skambinant iš užsienio – tel. +370 5 271 7112, taip pat el. paštu info@migracija.gov.lt
Nevyriausybinė organizacija „Gelbėkit vaikus“ rūpinasi humanitarine ir psichologine pagalba vaikams ir nėščiosioms.
Kontaktai: +370 5 261 0815, el. p.: informacija@savethechildren.org
Tik užsiregistravę asmenys gali kreiptis į savivaldybės, kurioje registravosi, gydymo įstaigą ir gauti:
Nemokamas sveikatos draudimas nepilnamečiams vaikams čia, tel. 1828.
Nemokamos būtinosios odontologinės pagalbos karo pabėgėliams teikiančių įstaigų sąrašas čia.
Informaciją apie įsidarbinimą Lietuvoje: trumpasis numeris 1883, el. paštas: info@uzt.lt, taip pat registruodamiesi Užimtumo tarnyboje:
+370 658 26 755 Vilniuje
+370 374 09 882 Kaune
+370 672 28 204 Jonavoje
+370 672 98 949 Alytuje
+370 658 24 346 Klaipėdoje
+370 610 38 727 Panevėžyje
+370 616 46 608 Šiauliuose
+370 607 54955 Marijampolėje
Jei žmogus turi biometrinį pasą, gali iš karto pradėti dirbti (leidimo dirbti nereikia).
jei žmogus neturi biometrinio paso, gali pradėti dirbti užsiregistravęs Migracijos departamente (skyriuje arba registracijos centre). Leidimo dirbti nereikia.
Daugiau informacijos čia.
Ukrainos studentai gali pradėti studijas nuo pirmo kurso arba tęsti jau pradėtas Lietuvoje. Daugiau informacijos čia.
Ukrainos piliečiai gali atsidaryti sąskaitą Lietuvos bankuose
Lietuvoje veikiantys bankai yra pasiruošę atidaryti sąskaitas ir nemokamai teikti pagrindines banko paslaugas karo pabėgėliams iš Ukrainos.
Kreipiantis į kredito įstaigą dėl sąskaitos atidarymo asmens tapatybei identifikuoti užtenka Ukrainos piliečio paso – biometrinio arba paprasto. Kitus reikiamus dokumentus kiekvienas bankas nustato individualiai.
Ukrainos piliečiai gali nemokamai keliauti traukiniais Lietuvoje (pirmus tris mėnesius po atvykimo) ir viešuoju transportu Vilniaus mieste (visą laiką).
Užtenka pateikti asmens dokumentą. Daugiau informacijos rasite čia.
Ukrainos piliečiai gali nemokamai naudotis bibliotekų, muziejų ir kultūros centrų paslaugomis
Bibliotekose nemokamai išduodami skaitytojų pažymėjimai, užtikrinama galimybė naudotis viešos interneto prieigos kompiuteriais ir bevieliu internetu, šeimų, jaunimo ir laisvalaikio erdvėmis, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, vaikų sensoriniuose skaitymuose, lankytis parodose ir kituose kultūros renginiuose, naudotis bibliotekų fonduose sukauptais įvairių stalo ir interaktyvių žaidimų, muzikos įrašų, filmų, knygų ir periodinių leidinių įvairiomis kalbomis fondais.
Pagal poreikį bibliotekos, bendradarbiaudamos su kitomis įstaigomis, organizuos lietuvių kalbos pradmenų mokymus. Daugiau informacijos rasite čia.
Ukrainos piliečiai gali įsivežti į Lietuvą augintinius
Ukrainos piliečiai, kurių gyvūnai augintiniai yra tinkamai paženklinti, vakcinuoti, turintys galiojantį gyvūno pasą bei atitinkantys visiems gyvūnų augintinių įvežimo į ES reikalavimams, valstybės sieną gali kirsti įprastine tvarka. Nepaženklinti ar nuo pasiutligės nepaskiepyti iš Ukrainos atvykstančiųjų gyvūnai bus ženklinami ir vakcinuojami, kartu nustatant paprastesnes jų karantinavimo sąlygas. Daugiau informacijos rasite čia.