Tai Dramatiška Istorija

Kodėl Mums
Jūsų Reikia?

Maltos Ordinas

Maltos arba Šv.Jono iš Jeruzalės ordinas yra vienas iš seniausių ir iškiliausių krikščioniškos Vakarų civilizacijos organizacijų. Įsikūręs XI amžiuje Palestinoje kaip kukli ligoninės bendrija, gydžiusi ir slaugiusiusi sužeistus ir sergančius piligrimus, dabar Maltos ordinas yra didžiulė pasaulinė pagalbos organizacija, vystanti savo humanitarinę ir medicininės pagalbos veiklą daugiau kaip 120 – yje pasaulio šalių, vienijanti dešimtis tūkstančių narių ir savanorių.

Pope-Francis-Fra-Matthew-Festing-19-march-2013-copia

Visus devynis šimtus metų Maltos ordinas liko ištikimas savo pagrindiniams principams, kurie išreikšti jo motto – “Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum” – “Tikėjimo saugojimas ir pagalba vargstantiems”. Ordino veikla amžių bėgyje nepasikeitė – tai katalikų tikėjimo išpažinimas, jo saugojimas ir tiesioginis liudijimas savo kasdieniais darbais – pagalba vargstantiems ir ligoniams.

Zyklon in Birma: Eine Frau vor ihrem Haus in Rangun

Maltos ordinas yra labai ypatingas, išsiskiriantis iš visų kitų pasaulio organizacijų ir katalikiškų ordinų. Tai – suverenus tarptautinės teisės subjektas, turintis savo konstituciją, pasus, antspaudus ir viešąsias įstaigas, palaikantis diplomatinius santykius su 104 – iomis pasaulio valstybėmis. Diplomatiniai santykiai su Lietuvos respublika yra palaikomi nuo 1993 metų.

Maltos ordinas yra neutralus ir nesikiša į politiką, todėl yra efektyvus tarpininkas tarp konfliktuojančių šalių ir gali padėti karinių konfliktų metu.

Terremoto L'Aquila

Maltos ordinas šiandien pasaulyje padeda ten, kur labiausiai reikia. Maltiečių pasaulinės greitosios pagalbos tarnybos “Malteser International” atstovus galime pamatyti visuose karštuose pasaulio taškuose, kur įvyko gamtinės katastrofos ir ar prasidėjo kariniai konfliktai, kur yra pabėgėliai ar aštrios socialinės problemos, epidemijos. Šiuo metu Maltos ordino pagalba tarp kitų daugelio pasaulio šalių yra skiriama pagalbos projektams Sirijoje, Libane, Irake, Afrikos valstybėms, kenčiančioms nuo Ebolos epidemijos.