Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Maltos ordinas

Maltos ordinas

Maltos, arba Suverenus karinis Hospitalierų šv. Jono, ordinas yra katalikų bažnyčios religinis ordinas, vykdantis humanitarinę misiją. Ordino ištakos siekia 1048 m., kai Šventąją Žemę lankantys krikščionys gavo leidimą Jeruzalėje pastatyti bažnyčią, vienuolyną ir ligoninę, kur galėjo rūpintis atvykstančiais piligrimais.

Maltos ordinas yra tarptautinės teisės subjektas, turintis ypatingą statusą. Jis nėra atskira valstybė, nes neturi teritorijos ar gyventojų, taip pat nėra tarptautinė organizacija, nes nebuvo įsteigtas valstybių susitarimu ir nesiekia ekonominių ar politinių tikslų. Maltos ordinas visada buvo pripažįstamas kaip nepriklausomas ir neutralus. Maltos ordinas yra unikali institucija ir vadovaujasi senuoju lotynišku šūkiu: ‘Tuitio fidei et obsequium pauperum‘ – tikėjimo saugojimas ir pagalba vargstantiems. Misija – kovoti su skurdu, atskirtimi, ligomis ir vienatve. 900 metų trunkanti Maltos ordino humanitarinė veikla kasdien atnaujinama ligoninėse, medicinos ir socialiniuose centruose daugiau kaip 120 šalių. Maltos ordinas teikia pagalbą visiems, kuriems jos reikia. Ši institucija taip pat turi gerai organizuotas skubios pagalbos tarnybas įvairiose pasaulio dalyse.

 

Maltos ordino diplomatiniai santykiai su Lietuvos Respublika

Maltos ordinas palaiko diplomatinius santykius su 110 šalių ir Europos Sąjunga, turi nuolatinio stebėtojo statusą Jungtinėse Tautose. Tarptautinės bendradarbiavimo sutartys, sudarytos su daugiau kaip 50 valstybių, palengvina jo humanitarinę veiklą ir suteikia galimybę neribotai ir saugiai patekti į įvairius, ypač krizių, regionus.

Maltos ordino diplomatinis korpusas įprastai formuojamas iš profesionalių diplomatų, palikusių aktyvią tarnybą, tačiau norinčių savo patirtimi ir žiniomis pasidalyti savanoriškoje veikloje, taip pat iš tarptautinių santykių srityje kompetentingų Ordino narių.

Diplomatiniai santykiai tarp Maltos ordino ir Lietuvos Respublikos buvo oficialiai užmegzti 1992 metų liepos 9 dieną.

Dabartinis Maltos ordino ambasadorius Lietuvos Respublikoje – dr. grafas Christoph Calice.

Ambasadorius gimė Vienoje, studijavo Vienos universitete (ekonomika) ir Insbruko universitete (teisė).

Maltos ordino veiklos statistika
  • Medicininė, humanitarinė pagalba bei socialinės paslaugos 120 šalių
  • 12 proriatų ir 48 nacionalinės asociacijos;
  • 133 diplomatinės misijos
  • 1 tarptautinė pagalbos organizacija ir 33 savanorių korpusai;
  • 13 500 ordino narių (riterių ir damų)
  • 95 000 apmokytų savanorių
  • 52 000 darbuotojų
  • Užmegzti diplomatiniai santykiai su 112 valstybių
Kontaktai

Suverenaus Maltos ordino ambasada Lietuvos Respublikoje
Adresas: Odminių g. 8-15, Vilnius
Telefonas: +370 5211 9000
Puslapis: https://lithuaniaembassy.orderofmalta.int/en/