Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Veikla

Pagalba seneliams užima didžiausią maltiečių veiklos dalį. Iš viso globojame 2878 senelių 44 Lietuvos vietovėse ir teikiame jiems visokeriopą reguliarią pagalbą: silpniausiems 2 kartus per savaitę arba dažniau vežamas karštas maistas termosuose, o stipresniems 1 kartą per savaitę produktų lauknešėliai; lankome, globojame ir padedame buityje (tvarkome namus, perkame vaistus, lydime į gydymo įstaigas ir kt.). Siekdami atitolinti senjorų vienatvę, rūpinamės jų užimtumu ir įtraukimu į veiklas – veikia 6 senjorų dienos centrai ir 1 senjorų klubas, vyksta senjorų savanorystės programos. Nebegalintiems savarankiškai gyventi savo namuose Telšių rajone, Viekšnaliuose, esame įkūrę maltiečių socialinės globos namus.

Lietuvoje veikia 13 maltietiškų vaikų dienos centrų devyniose Lietuvos savivaldybėse, kuriuos kasdien lanko 296 vaikų iš sunkumus (finansinius ir socialinius) patiriančių šeimų. Kaune įkurti paauglių dienos namai „Istorijos“, kuriuose teikiama pagalba ir siūlomas užimtumas paaugliams, o Vyžuonose, Utenos r., veikia atvira erdvė jaunimui. Maltiečiai taip pat teikia palydėjimo į savarankišką gyvenimą paslaugą jaunimui iš globos namų ir sunkumus patiriančių šeimų – ji vykdoma Marijampolėje, Kaune ir Telšiuose.

Bendraudami su neįgaliaisiais, orientuojamės į pagalbą sielovadinio ir bendruomeninio ugdymo srityse. Kiekvieną vasarą organizuojama neįgaliųjų stovykla Monciškėse „Paverskim negalią galia“, taip pat tarptautinė neįgalaus jaunimo vasaros stovykla „Malta Camp“, neįgaliųjų piligriminės kelionės į Prancūzijos Lurdą, Šiluvos atlaidus. Kaune visus metus vyksta neįgaliųjų socialinė reabilitacija, yra suburta bočios – vienos iš parolimpinių žaidynių sporto šakų – komanda, su kuria dalyvaujama ir laimima respublikinėse varžybose.

Pagalba užsieniečiams. Taikant atvejo vadybą teikiamos integracijos paslaugos pabėgėliams iš Baltarusijos ir Afganistano. Taip pat, Vilniuje, Kaune, Marijampolėje ir Viekšniuose nuolat teikiama pagalba karo pabėgėliams iš Ukrainos: socialinės ir psichologinės konsultacijos, taikomos kitos integracijos priemonės (kultūriniai, socialiniai, sporto renginiai, motyvaciniai, edukaciniai seminarai ir kt.).