Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Maltiečių namai

2021 m. rugsėjo 16 dieną Viekšnalių kaime, Telšių rajone, atidarėme pirmuosius maltietiškus globos namus, pavadintus Šv. Jono Krikštytojo vardu – Maltos ordino globėjo garbei. Globos namų įkūrimas užbaigia mūsų teikiamų paslaugų senjorams grandinę – užtikrinti globojamų senolių priežiūrą tuomet, kai jau nebeužtenka maltiečių apsilankymų su maistu, kai būtina nuolatinė globa.

Mums labai svarbu, kad globojamieji senoliai pajustų, jog čia – ne įstaiga, o namai, kambariai, ne palatos, o jie patys – ne pacientai. Stengiamės, kad tarp personalo ir gyventojų užsimegztų šilti santykiai, todėl kasdienis laikas čia leidžiamas visiems kartu. Mes kuriame aplinką, kurioje senjorai jaustųsi kaip namuose, apsupti šeimos narių.

Namuose gali gyventi 28 senjorai – tokiam skaičiui asmenų galime parūpinti orias sąlygas. Šiuo metu laisvų vietų nebeturime.

 

Teikiamos paslaugos

Apgyvendinimas. Visi kambariai dviviečiai. Prie kambarių yra dušai, tualetai. Kambariuose funkcinės lovos, spintos, spintelės, kėdės, televizoriai. Įrengtas keltuvas, patogus išvažiavimas į kiemą. Aplinka pritaikyta asmenims su negalia, kambariuose įrengta personalo iškvietimo sistema.

Maitinimas. Sveikas maistas 4 kartus per dieną. Atsižvelgus į gyventojo sveikatos būklę ir medikų rekomendacijas, organizuojama speciali dietinė mityba. Atsižvelgęs į sveikatos būklę ir savarankiškumą, asmuo gali pasirinkti, kur jam valgyti – savo kambaryje ar valgomajame. Esant poreikiui, valgant teikiama pagalba.

Socialinio darbo paslaugos. Socialinis darbas organizuojamas pagal individualius gyventojų poreikius. Naujai atvykusiems gyventojams padedama įveikti adaptacijos sunkumus. Atliekamas asmens savarankiškumo vertinimas ir periodinė patikra. Socialiniai darbuotojai teikia informavimo, konsultavimo, atstovavimo, tarpininkavimo paslaugas, lydi gyventoją už įstaigos ribų.

Sveikatos priežiūra ir slauga. Nuolat stebima gyventojų sveikatos būklė, atliekamos diagnostinės procedūros. Gyventojai pagal poreikį aprūpinami techninės pagalbos priemonėmis, medikamentais, slaugos priemonėmis. Organizuojamos įvairių specializacijų gydytojų konsultacijos.

Buities ir asmens higienos paslaugos. Asmens higienos įgūdžių ugdymas, palaikymas. Gyventojai aprūpinami individualiomis higienos priemonėmis. Atliekamas gyventojų drabužių ir patalynės skalbimas, lyginimas, taisymas, priežiūra.

Užimtumas ir laisvalaikio organizavimas. Laisvalaikio užimtumas organizuojamas pagal gyventojų poreikius, pomėgius, galimybes ir savarankiškumo lygį. Į užimtumo veiklas aktyviai įsitraukia savanoriai.

Religiniai patarnavimai. Telšių vyskupo Algirdo Jurevičiaus leidimu Maltiečių namuose yra įsteigta oficiali koplyčia, čia aukojamos šv. Mišios, vyksta pamaldumo praktikos, liturgijos šventimas ir kitos religinės praktikos.

Numatomi renginiai
Kainos

1365 Eur/mėn. senyvo amžiaus asmenims;

1625 Eur/mėn. suaugusiems asmenims, senyvo amžiaus asmenims su sunkia negalia.

Kontaktai

Direktorė Jolanta Bielskienė, tel. 8 675 07 332, el. p. jolanta.bielskiene@maltieciai.lt

Direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Inga Jurkevičienė, tel. 8 673 02 988, el. p. inga.jurkeviciene@maltieciai.lt

Slaugytoja Liudmila Rusina, tel. 8 617 49 563, el. p. liudmila.rusina@maltieciai.lt

Socialinė darbuotoja Eglė Mažonienė tel 8 606 11 870, el. p. egle.mazoniene@maltieciai.lt

 

Adresas: Bažnyčios g. 17, Viekšnaliai, Luokės sen., Telšių r. El. paštas: namai@maltieciai.lt

Sąskaitos nr. LT834010051005543713 (Luminor Bank, banko kodas 40100).