Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Maltiečių namai

2021 m. rugsėjo 16 dieną Viekšnalių kaime, Telšių rajone, atidarėme pirmuosius globos namus, pavadintus Šv. Jono Krikštytojo vardu – Maltos ordino globėjo garbei. Globos namų įkūrimas užbaigia mūsų teikiamų visapusiškų paslaugų senjorams grandinę – užtikrinti globojamų senolių priežiūrą tuomet, kai jau nebeužtenka maltiečių apsilankymų su maistu, kai būtina nuolatinė globa.

Mums labai svarbu, kad globojamieji senoliai pajustų, jog čia – ne įstaiga, o namai, kambariai – ne palatos, o jie patys – ne pacientai. Stengiamės, kad tarp personalo ir gyventojų užsimegztų šilti santykiai, todėl kasdienis laikas čia leidžiamas visiems kartu. Mes kuriame aplinką, kurioje senjorai jaustųsi kaip gimtuosiuose namuose, apsupti šeimos narių.

Namuose gali gyventi 28 senjorai – tokiam skaičiui asmenų galime parūpinti orias sąlygas. Šiuo metu laisvų vietų nebeturime.

 

Teikiamos paslaugos

Apgyvendinimas. Visi kambariai dviviečiai. Prie kambarių yra dušai, tualetai. Kambariuose yra pagrindiniai baldai: funkcinės lovos, spintos, spintelės, kėdės, televizoriai. Įrengtas keltuvas, patogus išvažiavimas į kiemą. Aplinka pritaikyta asmenims su negalia, gyvenamosiose ir bendro naudojimo patalpose įrengta gaisro aptikimo ir signalizavimo, o kambariuose – personalo iškvietimo sistemos.

Maitinimas. Skanus ir sveikas maistas 4 kartus per dieną. Atsižvelgiant į gyventojo sveikatos būklę ir medikų rekomendacijas, organizuojama racionali, speciali, dietinė mityba. Asmeniui sudaroma galimybė susipažinti su meniu, pateikti pageidavimus dėl maisto produktų ar patiekalų asortimento. Namuose yra įrengtos dvi virtuvės su valgomaisiais kambariais, kuriuose gyventojai gali pasigaminti maisto ir karštųjų gėrimų. Atsižvelgiant į sveikatos būklę ir savarankiškumą, asmuo gali pasirinkti, kur jam valgyti – savo kambaryje ar valgomajame. Esant poreikiui, valgant teikiama pagalba.

Socialinio darbo paslaugos. Socialinis darbas organizuojamas pagal individualius gyventojų poreikius, sudaromi individualūs socialinės globos planai. Naujai atvykusiems gyventojams padedama įveikti adaptacijos sunkumus. Atliekamas asmens savarankiškumo vertinimas ir periodinė patikra. Gyventojas motyvuojamas dalyvauti įvairiuose užsiėmimuose pagal pomėgius, galimybes, tradicijas. Socialiniai darbuotojai teikia informavimo, konsultavimo, atstovavimo, tarpininkavimo paslaugas, lydi gyventoją už įstaigos ribų.

Sveikatos priežiūra ir slauga. Nuolat stebima gyventojų sveikatos būklė, atliekamos diagnostinės procedūros. Esant poreikiui, suteikiama skubi pagalba, atliekami profilaktiniai tikrinimai, vykdoma slauga, pragulų profilaktika, ūmių susirgimų gydymas. Gyventojai pagal poreikį aprūpinami techninės pagalbos priemonėmis, medikamentais, slaugos priemonėmis. Bendrosios praktikos slaugytoja konsultuoja kiekvieną darbo dieną. Organizuojamos įvairių specializacijų gydytojų konsultacijos, jei būtina, gyventojai hospitalizuojami, lydimi į sveikatos priežiūros įstaigas, odontologijos klinikas, siunčiami į NDNT neįgalumo lygio nustatymui.

Buities ir asmens higienos paslaugos. Asmens higienos įgūdžių ugdymas, palaikymas (pagalba maudantis 1 k. per sav. arba esant poreikiui, plaukų kirpimas, skutimas ir kt.). Sunkios negalios asmuo maudomas ne rečiau kaip 1 k. per sav., jam kūno priežiūros procedūros atliekamos kasdien. Gyventojai aprūpinami individualiomis higienos priemonėmis. Atliekamas gyventojų drabužių ir patalynės skalbimas, lyginimas, taisymas, priežiūra. Nuolat vykdomas patalpų valymas, gyvenamosios ir kitos aplinkos tvarkymas bei priežiūra, dezinfekcija, remontas.

Užimtumas ir laisvalaikio organizavimas. Laisvalaikio užimtumas organizuojamas pagal gyventojų poreikius, pomėgius, galimybes ir savarankiškumo lygį. Dalyvavimas laisvalaikio užimtume skatina didesnį gyventojų tarpusavio bendradarbiavimą, bendravimą, suteikia galimybę gyventojui užsiimti norima veikla ir atrasti kažką naujo. Į užimtumo veiklas aktyviai įsitraukia Maltiečių namų savanoriai. Jau buriasi pirmosios stalo žaidimų, rankdarbių, sporto entuziastų grupės.

Religiniai patarnavimai. Maltiečių namuose yra įrengta koplyčia, kurioje aukojamos šv. Mišios. Kunigas nuolat lanko gyventojus kambariuose ir teikia religinius patarnavimus, klauso išpažinčių. Organizuojamos kalendorinės religinės šventės.

Numatomi renginiai
Kainos

1050 Eur/mėn. senyvo amžiaus asmenims;

1250 Eur/mėn. suaugusiems asmenims, senyvo amžiaus asmenims su sunkia negalia.

Personalas

Direktorė Jolanta Bielskienė tel. 867507332, el. p. jolanta.bielskiene@maltieciai.lt

Direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Inga Jurkevičienė tel. 867302988, el. p. inga.jurkeviciene@maltieciai.lt

Slaugytoja Liudmila Rusina tel. 861749563, el. p. liudmila.rusina@maltieciai.lt

Socialinė darbuotoja – Eglė Mažonienė tel 860611870, el. p. egle.mazoniene@maltieciai.lt

Kontaktai

Adresas: Bažnyčios g. 17, Viekšnaliai, Luokės sen., Telšių raj.

El. paštas: namai@maltieciai.lt

Sąskaitos Nr. LT834010051005543713 (Luminor Bank, banko kodas 40100).