Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Jaunieji maltiečiai

Jaunieji maltiečiai – svarbi organizacijos dalis, savo veiklą pradėjusi 1993 m. Ši organizacijos jaunuomenė šiandien savanorystei buriasi 25 Lietuvos vietovėse ir vienija apie 500 savanorių. Vadovė – Rimgailė Brūzgaitė, išrinkta 2023 m. rugsėjo mėn.

Jaunųjų maltiečių tikslas – suburti jaunus žmones ir padėti formuoti asmenybę per savanorišką veiklą socialinėje srityje. Tai yra ne tik pagalba silpnesniam ar sunkiau gyvenančiam, bet ir aktyvaus, socialiai atsakingo, kūrybingo ir veiklaus jaunimo auginimas. Svarbiausi akcentai: socialinė veikla, sielovada, laisvalaikis bei mokymai.

Jaunųjų maltiečių periodiškai inicijuojamas konkursas „Idėjos padėjėjos“ skatina vaikus ir jaunuolius įgyvendinti netikėčiausias idėjas, kurios stiprintų bendruomenę, skatintų jos aktyvumą ir padėtų stokojančiam.

Lietuvos Jaunųjų maltiečių mokymų komanda neformaliu ugdymu paremtais mokymais stiprina jaunuomenę. Mokymų temos: organizacijos vertybės, sielovada, etika, komandos formavimas, savanorių pritraukimas, naujų veiklų kūrimas, projektų rašymo pagrindai, asmeninis augimas ir kt.

Kasmet vykstantis nacionalinis renginys „Gerų darbų savaitgalis“ suburia Jaunuosius maltiečius kartu daryti gerus darbus. Taip stiprinami bendradarbiavimo ir savanorystės įgūdžiai, kūrybiškumas, atjauta bei pagarba vargstančiam žmogui.

Jaunieji mokyklos paramedikai. Ši programa populiarina pirmosios pagalbos mokymąsi ir praktikavimą tarp moksleivių. Yra suburiama moksleivių komanda ir apmokoma svarbiausių įgūdžių. Moksleiviai tampa pagalbininkais, galinčiais nelaimės atveju skubiai suteikti pirmąją pagalbą ne tik mokymo įstaigoje, bet ir vietos bendruomenėje. Jaunimas aprūpinamas reikiamomis priemonėmis, jie nuolat atnaujina žinias ir praktikuojasi, dalyvauja tarpmokyklinėse varžybose šalies mastu ir užsienyje.

Jei norite jungtis prie Jaunųjų maltiečių, kreipkitės į Rimgailę Brūzgaitę , tel. 8 675 420 48, rimgaile.bruzgaite@maltieciai.lt