Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Jaunieji maltiečiai

Jaunieji maltiečiai – svarbi organizacijos dalis, savo veiklą pradėjusi 1993 m. Ši organizacijos jaunuomenė šiandien savanorystei buriasi 25 Lietuvos vietovėse ir vienija apie 500 savanorių. Vadovė – Neringa Sukauskaitė, 2018 m. Malteser International Youth Network asamblėjoje Vienoje išrinkta tinklo lydere.

Jaunųjų maltiečių tikslas – suburti jaunus žmones ir padėti formuoti asmenybę per savanorišką veiklą socialinėje srityje. Tai yra ne tik pagalba silpnesniam ar sunkiau gyvenančiam, bet ir aktyvaus, socialiai atsakingo, kūrybingo ir veiklaus jaunimo auginimas. Svarbiausi savanorystės akcentai: socialinė veikla, dvasinis ugdymas, laisvalaikis bei mokymai.

Jaunųjų maltiečių periodiškai inicijuojamas socialinė akcija-konkursas „Idėjos padėjėjos“ skatina vaikus ir jaunuolius įgyvendinti netikėčiausias idėjas, kurios stiprintų bendruomenę, skatintų jos aktyvumą ir padėtų šalia esantiems asmenims. Pagrindinis konkurso tikslas yra sumažinti susvetimėjimo jausmą, suteikiant jaunimui galimybę atskleisti save, aktyviai praleisti laiką, ugdyti pilietiškumo bei bendruomeniškumo jausmą.

Lietuvos Jaunųjų maltiečių mokymų komanda neformaliu ugdymu paremtais mokymais stiprina Jaunųjų maltiečių veiklą ir organizacijos vienybę. Mokymų komanda veda mokymus įvairiomis temomis (komandos formavimas, savanorių pritraukimas, naujų veiklų kūrimas, projektų rašymo pagrindai, skatina reflektuoti dvasinėmis temomis, plėtoja įgūdžius veiklose su neįgaliaisiais ir t. t.) ir padeda augti kiekvienam savanoriui.

Kasmet vykstantis nacionalinis renginys „Gerų darbų savaitgalis“ suburia visą Jaunųjų maltiečių bendruomenę kartu daryti gerus darbus visoje Lietuvoje. Savaitgalio metu stiprinami bendradarbiavimo įgūdžiai, maltietiškos vertybės, kūrybiškumas ir atjautos jausmas, kas svarbu kasdieniam gyvenime.

Jaunieji mokyklos paramedikai. Ši programa skirta jaunimui – ji populiarina pirmosios pagalbos mokymąsi ir praktikavimą tarp moksleivių. Yra suburiama moksleivių komanda ir apmokoma svarbiausių įgūdžių. Tokie moksleiviai savo mokyklose tampa pagalbininkais, galinčiais nelaimės atveju skubiai suteikti pirmąją pagalbą ne tik mokymo įstaigose, bet ir vietos bendruomenėje. Jaunimas aprūpinamas reikiamomis priemonėmis, jie nuolat atnaujina žinias ir praktikuojasi, dalyvauja tarpmokyklinėse varžybose šalies mastu ir užsienyje.

Plačiau susipažinti su Jaunųjų maltiečių veiklomis ir nuveiktais darbais 2020 metais galite šioje ataskaitoje – nuoroda čia.