Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

1,2% parama

Kasmet 1,2 proc. paramos nuo gyventojų pajamų mokesčio paskiria tik apie trečdalis Lietuvos dirbančiųjų, tačiau ši fizinių asmenų paaukota suma yra itin svarbi maltiečiams – jos dėka galime vykdyti savo įsipareigojimus ir padėti vargstantiems bei tiems, kurie šiandien susiduria su įvairaus pobūdžio sunkumais.

Šiųmetinis maltiečių 1,2 proc. kampanijos pavadinimas – „Kantriai lauksiu tavo deklaracijos“. Globojamų senolių žodžiais ir žvilgsniais kreipiamės į visuomenę ir kviečiame kuo daugiau žmonių atlikti vos kelias minutes trunkantį deklaravimo veiksmą. Jums tai TIK 1,2 proc., o vargstantiems NET 1,2 proc. Kurkime pokytį visuomenėje drauge.

Apie 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio paramą

Lietuvos įstatymų numatyta tvarka, kiekvienas dirbantysis nuo savo uždirbtų pajamų moka gyventojų pajamų mokestį (GPM). Pagrindinis gyventojų pajamų mokesčio tarifas nuo 2019 metų yra 20 proc. Iš jų 1,2 proc. kiekvienas dirbantysis gali nukreipti savo nuožiūra ir skirti juos pasirinktam paramos gavėjuiTokiu atveju minėtieji 1,2 proc. GPM nukeliauja tiesiai jūsų pasirinktam gavėjui, o ne į bendrą valstybės biudžetą.

1,2 proc. GPM paramą galite skirti nuo 2024 m. sausio 1 d. iki 2024 m. gegužės 2 d. Pajamų mokesčio dalį vienu Prašymu galima skirti ilgesniam nei vienerių metų laikotarpiui (maksimalus laikotarpis – 5 m.). Prašymai pervesti pajamų mokesčio dalį teikiami tik e. būdu per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS). Gyventojai, neturintys techninių priemonių (pvz., interneto prieigos, kompiuterio), galės pasinaudoti Viešais interneto prieigos taškais (toliau – VIPT), esančiais valstybinėse miestų bei rajonų bibliotekose.

 

Kaip skirti paramą?

Spauskite ČIA!

Pasirinkite patogiausią būdą prisijungimui (per išorines sistemas; su VMI priemonėmis; su el. parašu). Prisijungę prie deklaravimo sistemos puslapio apačioje paspauskite Forma elektroniniam pildymui (t. y. paspauskite ant mėlynos gaublio ikonėlės).

Pildydami formą įveskite pavadinimą Maltos ordino pagalbos tarnyba – arba Paramos gavėjo kodą: 190740859

Skiltyje Mokesčio dalies dydis (procentais) įrašykite 1,2.