Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Baigėsi priešmokyklinė akcija „Mažoj širdelėj – didelės idėjos“

20/10/2021 


Rugpjūčio 1 d. – rugsėjo 30 d. vykusios priešmokyklinės akcijos „Mažoj širdelėj – didelės idėjos“ metu buvo renkamos mokyklinės priemonės ir lėšos, kurios perduotos maltiečių globojamiems vaikams. Šiemet parama buvo renkama 950 globojamų vaikų, gyvenančių daugiavaikėse, nepilnose ir nepriteklius patiriančiose šeimose, taip pat maltiečių vaikų dienos centrus lankantiems vaikams paremti. Šiuo metu turime atidarę 16 maltiečių vaikų dienos centrų, kuriuos lanko apie 380 moksleivių nuo 6 iki 17 metų.

Rezultatai: surinktos labdaros daiktais vertė 6392 eurai, piniginių aukų suma – 585 eurai.  

 

Akcijos globėja ponia Diana Nausėdienė atidarė Raseinių dienos centrą

Jau trečius metus šios akcijos globėja yra šalies pirmoji ponia Diana Nausėdienė. Šiemet ji dalyvavo naujo vaikų dienos centro atidaryme Raseiniuose, kur nukeliavo su mokyklinėmis dovanomis ir šiltai pasveikino mažuosius su atidarymu, o visus maltiečius su veiklos 30-mečiu. Prieš ponios Dianos atvykimą vaikai diskutavo, kaip geriau pristatyti savo centrą – nuspręsta, kad jie patys bus gidai superherojai, aprodys savo namus ir atskleis, kokių supergalių jie čia nori siekti. O pirmoji ponia D. Nausėdienė papasakojo, kokių galių turi ji ir kaip galėtų padėti vaikams. Raseinių vaikų dienos centras yra pasiruošęs priimti ne tik lietuvius vaikus, bet ir iš Afganistano evakuotų šeimų vaikus ir padėti jiems adaptuotis mūsų šalyje.

Įmonės ir organizacijos – ilgametės akcijos rėmėjos

Akcijoje renkant mokyklines priemones dalyvavo Lietuvos savivaldybių asociacija (iniciatyviausia ir entuziastingiausia buvo Vilniaus miesto savivaldybė), Sveikatos apsaugos ministerija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Aplinkos ministerija, Kultūros ministerija, Lietuvos statistikos departamentas, Valstybės kontrolė, Studijų kokybės vertinimo kontrolė, Britų ambasada, Vilniaus universitetas ir daugiau kaip dešimt kasmet prie akcijos prisijungiančių įmonių: „Maxima“, „Roche“, SEB, savaitraštis „Savaitė“, „Transcom“, „Sorainen“, „Duovena“, „Baltic Ground Services“, „EMP recycling“, „Kayak“ ir kt.

Kur nukeliavo surinktos gėrybės

Už surinktas lėšas bus perkamos pagal specialius poreikius būtiniausios priemonės, kurių nepavyko surinkti akcijos metu. O paaukotos naujos kuprinės, penalai, rašikliai ir kitos kanceliarinės priemonės jau pasiekė vaikus. Į dienos centrus nukeliavo knygos, ugdymo reikmenys ir nemaža dalis rezervui skirtų mokiniams būtiniausių daiktų – sąsiuvinių, flomasterių, popieriaus ir kt. atsargomis vaikai galės pasipildyti kasdien. Dienos centrų vadovės džiaugėsi, kad karantino metu, nors su vaikais dirbo per nuotolį, galėjo šeimoms padėti aprūpinant jas mokyklinėmis priemonėmis.

 Naujas paramos akcijos posūkis

Šie metai Lietuvai yra pažymėti ne tik pandemijos, bet ir migrantų krizės ženklu. Šalyje šiuo metu pabėgėlių stovyklose gyvena daugiau kaip 1000 vaikų ir net 500 iš jų – priešmokyklinio ir mokyklinio amžiaus. Siekiant greitesnės jų integracijos, spalio 1 d.  pradėtas šių vaikų ugdymas, tad buvo nuspręsta per paskutinę maltiečių akcijos savaitę atskirai rinkti migrantų vaikams būtinas mokyklines priemones ir nuvežti į Ruklos, Medininkų, Vilniaus Naujininkų ir Pabradės pabėgėlių centrus. Prie šio projekto prisijungė ir kitos nevyriausybinės organizacijos.

Akcija baigėsi, visiems prisidėjusiems dėkojame už gerumą ir rūpestį. Tariame šiltą AČIŪ visų mūsų ir kiekvieno mokinuko vardu!

Norintiems vaikus paremti finansiškai – a. s. LT29 4010 0510 0399 2200