PATVIRTINTA
Maltos Ordino pagalbos tarnybos prezidiumo
2013 m. lapkričio 28 d. sprendimu Nr. 25/PN-69
(nauja redakcija 2018-04-26 Nr. 27/PS-80)
MALTOS ORDINO PAGALBOS TARNYBOS LIETUVOJE
ETIKOS KODEKSAS
Maltos ordino pagalbos tarnyba (toliau – MOPT) yra nevyriausybinė, politiškai nepriklausoma, stipri, katalikiška, aukštos reputacijos, šiuolaikiška, savarankiška, savanoriška organizacija, per vykdomas programas, projektus ir reguliarias akcijas savo veiklą skirianti labiausiai pažeidžiamo visuomenės segmento – vienišų senelių, neįgaliųjų, vaikų ir paauglių (toliau – paslaugų gavėjai) dvasiniam ugdymui, socialinės atskirties mažinimui, socialinės padėties Lietuvoje gerinimui.
MOPT etikos kodeksas įtvirtina pagrindinius šios organizacijos savanorių, samdomų darbuotojų ir vadovų dorovinio ir teisinio elgesio principus, kurių tiesiogiai nenustato Lietuvos Respublikos teisiniai aktai, MOPT įstatai ir kiti vidaus tvarkomieji dokumentai. Etikos kodekso doroviniai ir teisiniai reikalavimai yra bendri visiems veiklos vykdytojams ir visiems privalomi.
Su MOPT etikos kodeksu privalo susipažinti ir juo vadovautis visi MOPT veiklą vykdantys ir naujai į ją įsiliejantys asmenys.
Priklausymas MOPT organizacijai įpareigoja visus siekti bendro tikslo vadovaujantis:
Nesavanaudiškas tarnavimas kitiems, sukuriant pusiausvyrą tarp asmeninių ir visuomeninių interesų.
Tiesos ir teisingumo siekis.
Pagarba kiekvieno asmens prigimtinėms teisėms: orumui, moralinėms vertybėms, religijos laisvei, papročiams, tradicijoms.
Atvirumas, sąžiningumas, atsakomybė santykiuose su paramos ir paslaugų gavėjais, bendradarbiais, savanoriais, nariais, vadovais, partneriais, rėmėjais.
Pagarba MOPT organizacijai ir jos prestižui.
MOPT vadovybė įtvirtina:
MOPT vadovybė privalo:
Medžiagą paruošė ir po svarstymo MOPT prezidiumo posėdyje koregavo Etikos komisija