Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Įsibėgėja asmeninės pagalbos projektas neįgaliesiems Vilniaus mieste

04/05/2022 


Maltos ordino pagalbos tarnyba įgyvendina asmeninės pagalbos neįgaliesiems projektą, kuriuo skatinamas neįgaliųjų savarankiškumas, būtinas kasdieniniame gyvenime. Pradėtas 2021 metų rudenį, projektas įgauna pagreitį – šiuo metu Vilniaus mieste Maltos ordino pagalbos tarnyba paslaugas jau teikia beveik trisdešimčiai įvairaus amžiaus asmenų nuo 14 iki 85 metų.

Asmenine pagalba siekiama sudaryti sąlygas neįgaliajam gyventi savarankiškai ir veikti visose gyvenimo srityse. Atsižvelgiant į individualius asmens poreikius, asmeniui suteikiama individuali pagalba namuose ir viešojoje aplinkoje, kuri padeda gyventi bendruomenėje ir integruotis į ją, neleidžia izoliuoti asmens nuo bendruomenės ir skatina savarankiškumą, būtiną kasdieniame gyvenime. Gaudamas asmeninio asistento paslaugą žmogus su negalia gali veiksmingai ir visapusiškai dalyvauti visuomenės  gyvenime.

Projekto vadovė Karolina Čėsnė džiaugiasi: „Drauge su savo pagalbos gavėjais matome projekto teikiamą naudą – akivaizdžius žmonių pokyčius jų kasdieninėje veikloje. Šią paslaugą teikiame visur: namuose, darbovietėje, bendruomenėje. Plečiasi pagalbos gavėjų ratas, tad nuolat ieškome ir naujų komandos narių – asmeninių asistentų, atsakingai parengiame juos darbui, nuolat keliame darbuotojų kvalifikaciją“.

 

Asmenių asistentų pagalbos projektas yra remiamas valstybės lėšomis. Asmuo, pageidaujantis gauti asmeninę pagalbą, turi kreiptis į  Vilniaus miesto socialinės paramos centrą ir pateikti paraišką bei kitus neįgalumą ir specialiuosius poreikius patvirtinančius dokumentus, taip pat informaciją apie savo pajamas. Jeigu asmens pajamos yra mažesnės nei 256 eurai, už asmeninę pagalbą asmeniui mokėti nereikės. Jeigu pajamos didesnės, asmuo turėtų apmokėti ne daugiau kaip 20 proc. pagalbos teikimo kaštų, o asmens įmoka neturėtų viršyti 20 proc. pajamų.

Jeigu Jums ar Jūsų artimam žmogui reikia pagalbos, galite kreiptis į projekto vadovę Karoliną Čėsnę, tel. 8 655 62400, el. p. asistentai.vilnius@maltieciai.lt