Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

KITOKIA NEĮGALIŲJŲ VASARA SU MALTIEČIAIS

06/08/2020 


Rugpjūčio 2 dieną, Trakų raj. kaimo turizmo sodyboje „Aerodream“, prasidėjo Maltos ordino pagalbos tarnybos organizuojama vasaros stovykla „Ir vėl drauge“, skirta žmonėms su specialiais poreikiais. Joje dalyvauja 20 maltiečių globojamų neįgaliųjų ir 20 savanorių-padėjėjų. „Mūsų globotiniai labai laukė stovyklos. Daugeliui tai pirmas kartas po karantino kai jie turi galimybę palikti savo įprastą rutiną ir sudėtingą kasdienybę.“, – pasakoja maltietė Irena Beržinskienė.

Šios stovyklos unikalumas – neįgaliųjų ir padėjėjų bendrystė, kuri dovanoja ne vieną atradimo dovaną abiem pusėms. Savanoriai padeda dalyviams įsitraukti į skirtas stovyklos veiklas, kurių šią savaitę tikrai netrūksta! Kiekviena stovyklos diena vis kitokia. Pirmoji diena buvo skirta susipažinimui, antroji – amatams, trečioji – dvasingumui, ketvirtoji –  ekskursijoms, penktoji –sportui ir žaidimams.

Neįgalieji jau spėjo susipažinti su bitininkyste Trakų neįgaliųjų užimtumo centre. Jo vadovas Juozas Norinkevičius papasakojo apie bitininkystės subtilybes ir paslaptis. Dalyviai ne tik minkė ir gamino duonos kepaliukus su Migle Dalgedaite-Lučiūne, bet ir susipažino su lietuviškos duonos kepimo tradicijomis ir papročiais. Ypač daug įspūdžių dovanojo apsilankymas alpakų ūkyje, kuriame galėjo ne tik paglostyti, bet ir pamaitinti šiuos žaismingus gyvūnus.

Nepakartojamą įspūdį dalyviams paliko dvasingumo diena, kurią praleido su Šventosios Šeimos vienuolyno sesėmis Faustina ir Kristina. Šią nepaprastą dieną vainikavo Šv. Mišios, kurias aukojo Vilniaus arkivyskupijos vyskupas augziliaras Darius Trijonis, Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo bažnyčios kunigai Vytautas Rapalis, Viktoras  Voronovičius ir Rimas Vinčaitis. Ypatingą atmosferą sukūrė šios bažnyčios šlovinimo ir užtarimo maldos grupė „Jesės atžala“.

Turiningas laikas, nauji įspūdžiai, bendrystė, gamta ir geras oras įkvepia gyvenimui, sugrąžiną viltį ir pasitikėjimą savo jėgomis. Todėl kasmetinė maltiečių vasaros stovykla yra tokia svarbi neįgaliųjų gyvenime. Ši stovykla įgyvendinta iš surinktų aukų, tad organizatoriai dėkoja visiems kurie liko neabejingi šiai idėjai.