Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Maltiečiai savo veiklas vykdys atsižvelgdami į regiono poreikius

11/12/2019 


Šiuo metu Maltos ordino pagalbos tarnyba (MOPT) savo veiklą vykdo 42 Lietuvos miestuose ir miesteliuose, pagalbai teikti yra suformuotos 42 maltiečių grupės, kiekviena turinti savo specifiką ir veiklos būdus. 2018 m. pavasarį nutarta pradėti MOPT regionalizacijos procesą ir šalyje veikiančias pavienes grupes sujungti į 6 regionines grupes ir kiekvienai iš jų priskirti regiono vadovą.

Pirmasis toks bendros veiklos regionas suformuotas Lietuvos vakaruose ir pavadintas Vakarų regionu. Jis apima 10 maltiečių grupių veiklą: Klaipėdos, Palangos, Kartenos, Plungės, Telšių, Tauragės, Šilalės, Rietavo, Viekšnių, Kvėdarnos. Taip pat šiuo metu prisijungė viena iniciatyvinė grupė – Skuodas. Veiklos regionas suformuotas ir jį kuruojantis vadovas yra skirtas, kad miestelių grupėms būtų lengviau pasiekti reikalingą informaciją. Be to, vadovybei per vieną žmogų, regiono vadovą, paprasčiau sekti „gyvą“ grupių veiklos pulsą ir sužinoti, kuo gyvena kiekvieno Vakarų regiono miestelio maltiečiai.

Regiono vadovas turi atlikti svarbias visai organizacijai užduotis – palaikyti ryšį su grupių vadovais ir spręsti užduotis, susijusias su komunikacija, savanoryste, globotinių poreikiais, bendradarbiavimu tarp grupių. Jis sieks stiprinti grupes iš vidaus ir skatinti jas dalintis tarpusavio patirtimi. Šiuo tikslu įvyko Vakarų regiono susitikimas Plungėje, kurio metu buvo susipažinta, pristatyta kiekvienos grupės veikla.

Šiuo metu Vakarų regione yra viena „naujokų“ grupė – Skuodas, kuriai labai svarbi regiono vadovo pagalba ir palydėjimas vykdant maltietišką veiklą.  Džiugu, kad remiantis šia patirtimi ketinama regiono geografiją plėsti ir kurti naujas paramos skurstantiems grupes atsižvelgus į konkrečius lokalius poreikius.

„Veiklos pagal regionus formavimo tikslas – efektyvesnis organizacijos valdymas. Suformuotas geografinis regionas ir sukurta vadovo pozicija ateityje turėtų padėti maltiečių grupėms stiprinti savo teikiamas paslaugas. Be to, regiono vadovas yra  atsakingas už visos organizacijos bendradarbiavimą su vietinėmis institucijomis, taip pat verslo įmonėmis siekiant ilgalaikės partnerystės, – sako Maltos ordino pagalbos tarnybos generalinė sekretorė Dalia Kedavičienė. –  Džiaugiamės, jog organizacija galės stiprėti ir gerinti savo teikiamas paslaugas.“

Maltos ordino pagalbos tarnybos regiono formavimas yra projekto „Maltiečių savanoriškos veiklos vadybos ir viešųjų paslaugų stiprinimas” dalis. 

Projektą finansuoja LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija

#Maltieciai #NVOIS #SocMin #VakaruRegionas