Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Maltiečių piligriminę kelionę vainikavo susitikimas su Popiežiumi Pranciškumi

23/10/2022 


Spalio 18 d. Lietuvos maltiečių delegacija, kurią sudaro 26 asmenys (tarp jų – maltiečių prezidentas Bronius Einars, prezidiumo narė Rūta Voverytė, l. e. p. generalinis sekretorius Edvinas Regelskis, maltiečių vyskupas Darius Trijonis ir dvasinis vadovas Vytautas Rapalis) išvyko į savaitės trukmės piligriminę kelionę po Romą. Ten maltiečius pasitiko monsinjoras dr. Rolandas Makrickas, kuris ne tik supažindino su Santa Maria Maggiore Bazilika, bet ir visą savaitę buvo kartu ir aukojo Šv. Mišias.

Spalio 23 d. maltiečiai piligrimai vyko į Šv. Petro Baziliką Vatikane, Lietuvių koplyčią. Šv. Mišias aukojo maltiečių vyskupas Darius Trijonis ir dvasinis vadovas Vytautas Rapalis. Jose dalyvavo ir naujai paskirta Lietuvos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė prie Šventojo sosto ir Maltos ordinui Sigita Maslauskaitė-Mažylienė. Sveikinimo kalboje ji pasidžiaugė ne tik galimybe būti kartu, bet ir pačia organizacija. Ji pabrėžė, kad yra pasiruošusi prisidėti ir prie iniciatyvų artėjant 2025-iesiems – jubiliejiniams katalikų (ypatingiems malonės ir piligrimystės) metams.

Po Šv. Mišių lietuvių piligrimų laukė staigmena – lydimi monsinjoro dr. Rolando Makricko maltiečiai susitiko su Popiežiumi Pranciškumi. Popiežius pasakojo, kad vis dar prisimena savo vizitą Lietuvoje – labiausiai įsiminęs ir širdyje vis dar gyvas apsilankymas buvusiame KGB kalėjime. Suprasdamas, kiek įtampos ir skirtingų jausmų kelia visai netoliese vykstantis karas, padrąsino ir palinkėjo sėkmės.

Šis susitikimas maltiečių bendruomenei ypatingai svarbus ir vertingas – Popiežiaus Pranciškaus palaikymas suteikė stiprybės, tikėjimo savimi ir daromais darbais.