Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

„Maltiečių sriubos“ tradiciją palaikyti į Kauną atvyko kadenciją baigusi Prezidentė D. Grybauskaitė

11/12/2019 


Gruodžio 7 d. „Maltiečių sriubos“ karavanas įsikurė Kaune, kur Rotušės aikštėje nuo 12 val. iki pat 18 val. Kauno maltiečiai miestiečius ir miesto svečius vaišino karšta sriuba. Maltiečių palaikyti atvyko ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Kiekvienais metais prie šios paramos akcijos prisidedanti Prezidentė linki, kad žmonių gerumą visus metus jaustų tie, kurie patiria nepriteklių, yra vieniši ar sergantys, kuriems, trūksta draugiško apkabinimo ar pašnekesio.


„Džiaugiuosi, kad ši organizacija <…> visame pasaulyje turi didžiulį tinklą ir padeda vienišiems senoliams. Ne tik tiems, kas stokoja, bet ir vienišiems. Ir tai yra ne tik materialinė pagalba, ne tik maistas, bet ir, svarbiausia, bendravimas, dėmesio suteikimas, šeimos nebūvimo užpildymas vienišiems žmonėms,“ – sakė Prezidentė. Kaune senelius, vaikus ir neįgaliuosius lanko 40 savanorių. Prezidentė išreiškė džiaugsmą, kad tokios organizacijos skatina ir moko žmones dalintis bei savanoriauti: „Jeigu prieš 15-20 metų mums tai atrodė keista, dabar taip nebėra, ir ta savanorystė bei gebėjimas pasidalinti yra labai svarbu. Ne tik valstybė būtinai turi rūpintis žmonėmis, bet ir kiekvienas iš mūsų gali tai padaryti.“

Šiųmetinės kauniečių akcijos tikslas – kad išsipildytų kalėdinė visų, ir savanorių, ir globotinių, svajonė. Labai reikia neįgaliesiems pritaikyto autobusiuko, nes dauguma lankomų žmonių turi judėjimo negalią. Tad maltiečiai savanoriai neretai jiems būna vieninteliai pagalbininkai nuvykti ten, kur jiems labai reikia. O reikia ir pas daktarą, valstybines institucijas, į bažnyčią ar prie artimųjų kapelių… O kartais norisi tiesiog iškeliauti į gamtą su būriu draugų. Pavyzdžiui, praėjusią vasarą buvo išpildyta Kauno maltiečių globojamųjų svajonė pamatyti jūrą. Sunku patikėti, bet kai kurie senoliai jūrą matė pirmą kartą savo gyvenime.