Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Maltos ordino Didžiojo Hospitaljero vizitas Lietuvoje

21/09/2021 


Veiklos 30-mečio proga Maltos ordino pagalbos tarnyba sulaukė itin garbaus aukščiausio rango svečio – Maltos ordino Didžiojo Hospitaljero J. E. Dominique Prince de La Rochefoucauld-Montbel, atvykusio iš Romos. Lietuvoje Didysis Hospitaljeras ne tik dalyvavo formaliuose susitikimuose su Lietuvos Prezidentu bei ministrais, bet ir susipažino su maltiečių bendruomenės nariais, Kauno maltiečių veikla, dalyvavo pirmųjų maltiečių globos namų atidaryme. 

Rugsėjo 15 dieną vyko susitikimai su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu, socialinės apsaugos ir darbo ministre Monika Navickiene ir Vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite.

Susitikimuose buvo aptarti Covid–19 pandemijos bei migracijos klausimai, pagalbos poreikis pažeidžiamiausioms žmonių grupėms. Susitikime buvo pritarta, kad prie krizių sprendimo turėtų prisidėti visa visuomenė – tiek savanoriai, tiek organizacijos, turinčios praktinės patirties – Maltos ordinas, dirbantis 120 valstybių, gali pritaikyti turimas žinias esamų iššūkių sprendimui. Didysis Hospitaljeras išreiškė ministrams padėką už partnerystę ir įteikė atminimo dovanas – bronzinius Diptikus.

Po vizitų ministerijose Didysis Hospitaljeras vyko į Kauną pamatyti čia veikiančią maltiečių bendruomenę: susipažino su savanoriais, bendravo su jų globojamais neįgaliaisiais bei vaikų dienos centro vaikais.

Rugsėjo 16 dieną vyko pirmųjų maltiečių – Šv. Jono Krikštytojo – globos namų atidarymas. Didysis Hospitaljeras skyrė nuoširdžius sveikinimo žodžius ir palinkėjo ilgų ir sėkmingų gyvavimo metų, o po atidarymo renginio buvo suplanuotas atskiras susitikimas su maltiečių vyskupu Dariumi Trijoniu – jam iš Didžiojo Hospitaljero rankų Maltos ordino vyriausybės vardu buvo įteiktas Maltos Ordino kryžius.

Rugsėjo 17 dieną buvo suplanuotas vizitas pas Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą. Prezidentas Didžiajam Hospitaljerui padėkojo už nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo atsakingai vykdytą maltiečių socialinę veiklą, kuri ne tik buvo, bet vis dar yra labai reikalinga ir reikšminga Lietuvai. Didysis Hospitaljeras pasidžiaugė itin aukštu Lietuvos savanorių profesionalumu ir atsakomybe bei gražiu Prezidento ir jo žmonos Dianos Nausėdienės bendradarbiavimu vykdant maltiečių projektus.

Po vizito pas Prezidentą kartu buvo aplankytas Pal. Kun. Mykolo Sopočkos hospisas ir bendrauta su vadove seserimi Michaela Rak bei hospiso bendruomene.

Esame nepaprastai dėkingi Didžiajam Hospitaljerui J. E. Dominique Prince de La Rochefoucauld-Montbel už galimybę kartu būti, dalintis ir augti.