Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Marijampolė. „Telydi Jus Dievo palaima…“

25/11/2021 


Marijampolė. Suvalkija. Čia žmonės, atrodo, taupūs ir praktiški, bet vienatvė bei skurdas ir čia yra dažnas senų žmonių kasdienybės palydovas.

80-metė Emilija – buvusi buhalterė. Moteris visiškai viena, beveik nemato. Su vaikštyne vos pereina per kambarį, todėl gryną orą lauke jau pamiršo… Bet moteris labai stipri – apie savo bėdas nekalba, nesiskundžia ir pabrėžia: „Niekas nematė ir nematys, kad verkčiau“. Emilija turi kelias drauges – taip pat ligotas, nebepaliekančias namų. Moterys, susiskambinusios telefonu, ne tik bendrauja. Jos dainuoja! Tai vienintelė joms likusi kasdienė pramoga. O pradėjus galvoti apie vaistinėlėje daugėjančių būtinųjų vaistų kiekį, jų kainą ir kas mėnesį mokamų komunalinių mokesčių sumą, darosi labai baugu – juk pragyvenimui telieka mažiau nei 100 eurų…

Juozui 77-eri. Jis – buvęs kalvis. Jau keleri metai, kaip vyras nebesikelia iš lovos. Susitaikyti su tokia būtimi yra nepaprastai sudėtinga – juk tampi visiškai priklausomas nuo kito žmogaus. Pensijos su priedu vos užtenka už buto ir soc. darbuotojos paslaugas susimokėti. Kai padėtis, atrodo, jau ir taip per sunki, pagalba ir ramsčiu visuomet tampa šeima. O jeigu net ir šeimos nėra? Juozo žmona ir sūnus jau mirę, pagalbą teikiantys žmonės, kurie yra vos keli, ir dabar jam – vieninteliai.

Šie žmonės puikiai supranta, kad tai, ką jie gauna, yra iš geros valios žmonių aukų. Ši pagalba jiems nepaprastai reikalinga. Ji ne tik padeda išgyventi. Ji padovanoja šeimą.

Paramą skirti galite:
– trumpaisiais numeriais: 1410 – 10 eurų, 1418 – 3 eurai.
– didesnę sumą: www.maltieciusriuba.lt

Nuoširdžiai dėkojame už atvirą ir nesavanaudišką širdį. „Telydi Jus Dievo palaima“.