Paremkite Tapkite savanoriu
Paremkite Tapkite savanoriu

Naujienos

Mirė Maltos ordino Didysis Magistras

29/04/2020 


Su dideliu apgailestavimu Maltos ordino vadovybė balandžio 29 d.  paskelbė apie Jo Aukštybės Maltos ordino 80-ojo Didžiojo Magistro Princo Fra’Giacomo Dalla Torre del Tempio di Sanguinetto mirtį. Didysis Magistras mirė naktį Romoje kelios minutės po vidurnakčio, po sunkios ligos, kuri jam buvo diagnozuota prieš kelis mėnesius.

Remiantis Suverenaus Maltos ordino Statuto 17 straipsniu, Maltos ordino Didysis Vadovas (Grand Commander) Fra’Ruy Gonçalo do Valle Peixoto de Villas Boas laikinai paskirtas į Maltos ordino laikinojo Leitenanto (Leutenant ad interim) pareigas ir bus Maltos ordino vadovu iki naujojo Maltos ordino Didžiojo Magistro rinkimų.

Į anapilį iškeliavęs Maltos ordino Didysis Magistras Princas Fra’Giacomo Dalla Torre del Tempio di Sanguinetto gimė Romoje 1944 m. gruodžio 9 d.

Romos Sapienza universitete jis baigė literatūros ir filosofijos studijas, specializavosi krikščioniškojoje archeologijoje ir meno istorijoje. Vėliau dirbo Popiežiškajame Urbaniana universitete, kur dėstė klasikinę graikų kalbą, taip pat ėjo Vyriausiojo bibliotekininko ir svarbiausių universiteto dokumentų kolekcijų archyvaro pareigas. Velionis yra paskelbęs nemažai akademinių straipsnių ir esė apie įvairius viduramžių meno istorijos aspektus.

Fra’Giacomo Dalla Torre del Tempio di Sanguinetto įstojo į Maltos ordiną 1985 metais, priimdamas Garbės ir Atsidavimo Riterio titulą, o 1993 metais priėmė iškilmingus vienuoliškus Maltos ordino įžadus.

1994–1999 metais Fra’Giacomo Dalla Torre del Tempio di Sanguinetto buvo Italijos Lombardijos ir Venecijos Maltos ordino priorijų Didžiuoju Prioru, nuo 1999 iki 2004 m. buvo aukščiausio Maltos ordino valdymo organo Suvereniosios Tarybos nariu.

 2004 m. Aukščiausios Tarybos metu jis buvo išrinktas Didžiuoju vadovu (Grand Commander), o mirus 78-ajam Didžiajam Magistrui Fra’Andrew Bertie, 2008 m. vasario mėnesį tapo Maltos ordino Laikinuoju Leitenantu (Leutenant ad interim). Nuo 2008 m. iki 2017 m. Fra’Giacomo Dalla Torre ėjo Maltos ordino Romos Didžiojo Prioro pareigas.

2017 m. balandžio 29 dieną atsistatydinus 79-ajam Maltos ordino Didžiajam Magistrui Fra’Matthew Festingui, Maltos ordino Valstybės taryba vieneriems metams išrinko Fra’Giacomo Dalla Torre del Tempio di Sanguinetto Didžiojo Magistro Leitenantu, o 2018 m. gegužės 2 d. jis buvo išrinktas  80-uoju Didžiuoju Maltos ordino Magistru.

Fra’Giacomo Dalla Torre del Tempio di Sanguinetto dalyvavo daugybėje Maltos ordino tarptautinių piligriminių kelionių į Lurdą ir nacionalinių piligriminių kelionių į Loreto ir Asyžiaus miestus,  su džiaugsmu dalyvaudavo tarptautinėse Ordino vasaros stovyklose, skirtose jauniems neįgaliesiems.

Tapęs Maltos ordino Didžiuoju Magistru, Fra’Giacomo Dalla Torre atliko daugybę ir oficialių, ir valstybinių vizitų. Praėjusių metų sausį jis lankėsi Benine, o praėjusių metų liepą – Kamerūne.

Visai neseniai Didysis Magistras buvo Vokietijoje, Slovėnijoje ir Bulgarijoje, kur susitiko su šių šalių vadovais. Šių kelionių metu Fra’Giacomo Dalla Torre visada apsilankydavo tose šalyse esančiose Maltos ordino socialinės sveikatos įstaigose, kad asmeniškai pasisveikintų su jų personalu ir pacientais.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, su darbo vizitu viešėdami Romoje praeitų metų rugpjūčio mėnesį, susitiko su Maltos ordino Didžiuoju Magistru Giacomo Dalla Torre del Tempio di Sanguinetto. Susitikime aptarta Maltos ordino veikla Lietuvoje, savanorystės bei tarpusavio pagalbos projektai ir jų svarba kuriant socialiai atsakingą visuomenę. Didysis Magistras susitikimo metu išreiškė norą apsilankyti Lietuvoje artimiausiu metu ir savo akimis pamatyti Lietuvos maltiečių darbus.

Velionis buvo labai dvasingas ir šiltas žmogus. Jis visada padėjo ko nors stokojantiems, asmeniškai prisidėjo prie benamių maitinimo organizavimo Romos „Termini“ ir „Tiburtina“ geležinkelio stotyse.

80-ąjį Maltos ordino Didįjį Magistrą visi atsiminsime kaip šiltą, paprastą ir nuoširdžiai atsidavusį Maltos ordino misijai padėti vargstantiesiems žmogų.